Hlavní navigace

Jablotron zainvestoval BigClown Labs. Firmu svých zaměstnanců

Jan Beránek

Stavebnicový systém domácí automatizace má globální ambici. V oblasti zabezpečení mají zakladatelé dost zkušeností z „práce“.

Své startupy si zakládají digitální agentury, ale i velké technologické firmy. Projekt dlouholetých zaměstnanců Jablotronu získal investici od mateřské firmy. “V Jablotronu dlouhodobě platí, že forma podpory mimořádných výkonů a nevšedních aktivit pracovníků nemá bariéry,” vysvětluje vznik spinoffu Miroslav Jarolím, řídící partner skupiny Jablotron.

Nový systém od firmy BigClown je opensource a je, jak jinak, zaměřen na bezpečnost. “Věříme v opensource hnutí. Našemu záměru tento přístup plně vyhovuje, protože i díky němu jsme do projektu získali několik spolupracujících vývojářů. A jeho nespornou výhodou pro uživatele je, že si v budoucnu budou moci systém sami rozšiřovat a integrovat s dalšími platformami,” tvrdí technický ředitel Pavel Hübner.

Marcom

Celý projekt je nyní v přípravné fázi a postupně nabírá lidi. Podle Hübnera už startup navazuje spolupráci s dalšími podobnými projekty, ať už je to tým kolem routeru Turris Omnia, nebo s brněnskými BeeeOn. Stavebnicový modulární systém pro domácí automatizaci by měl být na trhu během podzimu. 

Jablotron se čím dál víc zaměřuje na internet věcí a na přelomu roku získal podíl v pražském vývojářském studiu eMan, které se zaměřuje na mobilní aplikace. 

Našli jste v článku chybu?
1. 6. 2016 22:32

sakra, tohle opravdu dává smysl a má to hlavu a patu. Po dlouhé době projekt, kterému fandím, který určitě vyzkouším v první řadě. Sedí mi myšlenky a lidi, kteří za tím stojí.

6. 6. 2016 13:48
Zen (neregistrovaný)

Obcas mam pocit, ze nekteri junior PHP developeri takhle nejak vypadaji ... :-(