Hlavní navigace

Jak bude vypadat nový cyklus ČT Škoda lásky, film Cesta ven a seriál Sanitka II?

5. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Česká televize uvolnila fotografie k několika novým projektům dramatické tvorby, které chystá na letošní podzim a příští rok

Několik fotografií k novým projektům dramatické tvorby, které představila na čtvrtečním setkání s novináři, uvolnila Česká televize. Jde například o cyklus příběhů Škoda lásky, který nabídne podobně jako aktuálně vysílané Nevinné lži osm samostatných filmových povídek pro nedělní večery. Náměty autoři čerpali od významných českých spisovatelů a celý cyklus je míněn jako „intimní exkurz do zákoutí (nejen) partnerských vztahů“. Mezi režiséry příběhů se objevuje i Jan Hřebejk.

Celovečerní distribuční film Revival režisérky Alice Nellis nabídne vtipný pohled na partu bývalých rockerů, kteří se na sklonku života rozhodnou obnovit kapelu. V rolích bývalých muzikantů se objeví samé známé tváře: Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek či Zuzana Bydžovská. Česká televize snímek koprodukuje se společností IN Film Praha.

MMF tip early

Dalším celovečerním snímkem ČT bude Cesta ven režiséra Petra Václava o osudech mladé romské rodiny, která se snaží vést normální život, ale naráží na dluhy, problémy se sháněním zaměstnání a nepochopení úřadů i společnosti. Režisér film obsadil romskými neherci a je producentským debutem společnosti Moloko flm Jana Macoly a Miloše Lochmana.

Seriál Sanitka II. režiséra Filipa Renče začal vznikat ještě za ředitelování Jiřího Janečka. Aktuálně jde asi o nejdražší seriálový projekt České televize, které současné vedení nezastavilo, ale částečně snížilo jeho rozpočet.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).