Hlavní navigace

Jak by měly vypadat Události? Česká televize to zjišťuje na Facebooku

25. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
25. 7. 2011

Česká televize se dlouhodobě potýká s nepříliš kladnou odezvou na svou hlavní zpravodajskou relaci Události. V počtu jejích diváků je hluboko za Novou s jejími Televizními novinami a poměrně propastný podíl je také mezi ČT 1 a Zprávami TV Prima. Například ve čtvrtek 21. července sledovalo Události 538 tisíc diváků, českou komerční dvojku přes milion diváků a Novu přibližně 2 miliony lidí.

GLOSA: Upoutávka na Události… v Událostech. Jaký to má smysl?

Veřejnoprávní médium z Kavčích hor by tuto skutečnost rádo změnilo. Nyní se ptá přátel zpravodajského kanálu ČT 24 na Facebooku, co by podle nich nemělo Událostem chybět. Co by podle Vás měla v dnešní době splňovat hlavní zpravodajská relace? Čekáte na večerní zprávy nebo všechno víte už během dne? Měla by mít ČT 1 Události hlavně jako stručný a rychlý přehled nebo dodávat i analytičtější pohled? Měla by být jiná verze pro ČT 1 a ČT 24? V kolik hodin by měly ideálně začínat a jak dlouho trvat? Co vy na to?, sonduje ČT na komunitním portálu.

cif 24 - early cena - média

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize si registruje Kolo plné hvězd a Večerní zprávy ČT 24

A jaké jsou prozatím ohlasy od diváků, kterých bylo v době psaní této aktuality 126? Někteří se přiznávají k tomu, že zprávy v televizi vůbec nesledují – vše podstatné se prý dozvídají z internetu. Jiní navrhují, aby zprávy na ČT 1 byly stručnější a rychlejší, na ČT 24 pak podrobnější. V Událostech by pak například podle Stephena Yanga nemusely chybět ani grafy, případně videa. Našli se pochopitelně i kritici, kteří uvedli, že zpravodajství je nástrojem mocných, jímž je možné ovlivňovat ostatní. Kritika padala i na konkrétní jména moderátorů (Iveta Toušlová) či redaktorů (mimo jiné Olga Málková).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).