Hlavní navigace

Jak funguje elita Twitteru? Podívejte se na 5 % nejvíce aktivních účtů

27. 8. 2014
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Twitter.com
Studie od společnosti Sysomos nabízí poměrně užitečný pohled na samotnou špičku Twitteru – na jeho nejvíce aktivní uživatele.

předchozí studii v Sysomosu zjistili, že 5 % uživatelů Twitteru je zodpovědných za 75 % veškeré aktivity na této sociální síti. Výsledek je samozřejmě nutné brát trochu s rezervou, protože k němu došli indexováním 11,5 milionu účtů a poté prozkoumáním 5 % těch, co nejvíce tweetují. 

cif - debata 2

V novější studii se v Sysomosu zaměřili ještě více právě na nejaktivnější uživatele. A zjistili další zajímavé věci.

 • 32 % tweetů vytvářených nejaktivnějšími uživateli představují ty, které vytváří automaty, roboti, a vkládají více než 150 tweetů denně. Celkový podíl roboticky vytvářených tweetů navíc bude nejspíš ještě vyšší, protože řada z takovýchto účtů publikuje méně než 150 tweetů za den.
 • Mezi takovýmito účty najdete i ty, které dokázaly vytvořit i několik tisíc tweetů denně – například @combatsi (mrtvý od roku 2010), @dogbook (tady se nejspíš v Sysomosu spletli) či @nieuwslijstnl (mrtvý od roku 2012)
 • Mezi velmi pilnými účty najdete hotely s nabídkami ubytování, zpravodajské weby, informace o počasí, kanály navázané na Digg či Delicious, finanční agregátory či hry.
 • 60,6 % z nejaktivnějších účtů pochází z USA, 6,9 % z Velké Británie, 4,7 % z Japonska (velmi zajímavé s ohledem na velmi nízkou penetraci Twitteru v této zemi) a 4,3 % z Kanady

Pokud byste chtěli sledovat nejaktivnější účty na Twitteru, které zároveň mají více než 50 000 sledujících (a nejde tedy pouze o jakési spamovací účty), nabízí Sysomos ve své studii následující žebříček. Zajímavé na něm je, že v něm najdete vedle zpravodajství i některé známé osobnosti (Tyrese, Alyssa Mylano, Tila Tequilla, Jonathan Ross či Guy Kawasaki).

Twitter User Tweets/Day Followers Total Tweets Bio

Co ještě víme o 5 % nejaktivnějších účtů

 • Pokud byste někdy chtěli najít optimální počet tweetů na den, tak je dobré vědět, že skoro polovina z nejvíce aktivních účtů na Twitteru tweetuje do čtyř/pěti tweetů denně.
 • Konkrétně 7,6 % tweetuje méně než jednou denně (což je pravda u 85,3 % ze všech uživatelů Twitteru) a 16,5 % více jak desetkrát za den (1,12 % ze všech uživatelů Twitteru).
 • Denní aktualizaci najdete u 88 % z top 5 % účtů, zatímco napříč celým Twitter jde o 36 % uživatelů.
 • Top 5 % nemívá ani žádné velké přestávky v tweetování, pouze 6,3 % z nich mívá přestávky delší pěti dnů.

Autor: Sysomos
 • 48 % z nich má více než 100 sledujících, což je podstatně více než je celkový průměr (6,3 % ze všech účtů na Twitteru má více než 100 sledujících). Více než 2 000 sledujících má 3,33 % (0,29 %, pokud se podíváte na Twitter jako celek)
 • Podobné je tomu u počtu sledovaných – 44 % z nich sleduje více než 100 dalších účtů (7,5 % u všech účtů na Twitteru), 12,1% z nich sleduje více než 500 dalších účtů (1,8 % u všech účtů)

Autor: Sysomos
 • Pokud byste si snad mysleli, že tyto (mnohdy) hyperaktivní účty jsou poměrně staré, tak tomu tak není: 33,7 % z nich se na Twitteru objevilo tento rok.
 • Neméně zajímavé je, že 5 % nejvíce aktivních účtů retweetuje skoro stejně málo jako ostatní uživatelé Twitteru. U těch tvoří retweety 4,02 % tweetů, u 5 % nejvíce aktivních je to o 20 % více, tedy 5,06 % případů.

Autor: Sysomos
 • Pokud byste chtěli pochopit, čím se tito uživatelé nejčastěji zabývají, tak velmi pravděpodobně internetovým marketingem, protože to je nejčastější sousloví uvedené v jejich profilech (v podobě „Internet marketer“ a „Internet marketing“. Následuje „Business marketing“ a „Enterpreneur“.
 • U těch s méně než 1000 sledujícími vede „Web designer“, „graphic designer“, „love“ a „Web developer“.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).