Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak opravit zadřený motor růstu a inovací v telekomunikacích od Martin P. - Ne tím hle směrem sem to nemyslel. Tak znova...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2015 12:26

  Martin P.

  Ne tím hle směrem sem to nemyslel.
  Tak znova množina prostředků i zákazníků je konečná…. Takže zisk nebo objemy výroby nemohou nikdy jít do nekonečna. …Pokud X na Y molekul vody tvoří 1ml. Nikdy nemůže, vytvořil 1ml vody z míň molekul. Nebyla by to voda…

  Platy jsou také omezené, mortalita i porodnost atd… …vše jsou to množiny s omezeným množstvím prvků, které nejsou dále dělitelné. To spousta produkt manažerů ignoruje, nebo záměrně schovává, aby odůvodnila svou mizernou existenci, kterou založila na generování utopistický plánů a studií …trvale udržitelného rozvoje… .

  Takže za inovace a vynálezy je vydáván jakýsi tržní diktát. Kdy ze strachu že další inovace nepřijde dostatečně rychle lidé manipují s trhem, případně celou společností. Jsou schopni vytvořit problém či třídního nepřítele se který je potřeba bojovat a oni rádi na to prodají prostředky…

  A pokud to nejde po dobrém, půjde to po zlém …Trh je nasycen…. ….nedokážu prodat x milionů nových plastových oken v časovém úseku Y…. ….vymyslím nějakou kravinu… …světe div se stále nedokážu prodat x milionů oken… …Tak prolobuji to, že ty stará okna uvolňují CO2 a lidé si ta nová „ekologická“ budou muset koupit povinně… Je to skutečně vývoj ? Nebo diktát?

  A co když ani není tolik baráků na těch x milionů oken… ….takže kdo to bude muset vyměnit vymení… a ta firma se útlumu stejně nevyhne. Jen to všechny lidi naštve…

  Spousta věcí, které jsou vydávány za rozvoj, nebo inovace jsou jen snahou se vyhnout jakési variaci na fiskálnímu útes .

 • 18. 2. 2015 16:54

  Ivan Nový (neregistrovaný) ---.tvtrinec.cz

  Když neprodáte už 1 dl vody, můžete do ní přimíchat alkohol, a prodáte 1 dl tekutiny mnohonásobně dráže.

 • 17. 2. 2015 11:25

  Michal Krsek

  Kdysi
  Hic deficit orbis – zde končí svět.
  Nápis na starých mapách při Herkulových sloupech (Gibraltar)


  1832
  Navrhuji zrušení patentního ústavu. Všechno už bylo vynalezeno a nic nového už nelze objevit.
  Ředitel patentního úřadu ve Washingtonu, 1832


  1876
  Zařízení "telefon" má příliš nedostatků, než aby mohl mít nějaký význam pro komunikace. Nemá pro nás naprosto žádné ceny.
  Memorandum Western Union, 1876

 • 17. 2. 2015 8:37

  Martin P.

  Trvalý růst a stálé inovace jsou cesta do pekel. Už protože množina zákazníků a zdrojů je konečná je snaha o ...trvale udržitelný rozvoj... nesmysl. Má to prostě konec, spousta marketinkových kouzelníků a ředitelů zeměkoule to nechce akceptovat a vede to k dost nehezkým výsledkům a důsledkům.

  Po maximu můžeš nastat stagnace , postupný úpadek... ...a nebo častěji právě histerickou snahou o růst a inovace za každou cenu restart či krach . To jsou třeba ty různé šrotové, přechody digitálního vysílání tv , micro - nano - piko SIM... ...pravděpodobně najdeme příklad asi všude.

 • 17. 2. 2015 22:31

  Ivan Nový (neregistrovaný) 81.200.48.---

  Ale to přece není pravda, vyčerpají se jen inovace jistých řádů, pokroky ve vědě přinesou inovace vyšších řádů. Válka je ještě urychlí. Jinak digitální vysílání má velké výhody, zvláště pro konstrukci přijímačů, jsou to de facto počítače, takže díky tomu došlo k zefektivnění systému, unifikovala se část zařízení, která nyní používají stejnou komponentovou základnu, téměř totožná zařízení je dnes počítač, telefon, televize, navigace. A tento trend s rozšířením dosahu internetu bude pokračovat, klasické způsoby vysílání zcela nahradí komunikace po síti.

 • 17. 2. 2015 12:43

  dsfdsfs (neregistrovaný) 193.95.165.---

  vsechno je defakto Pravda

  dnesni telefon nema s tim tehdejsim prilis spolecneho
  patent je sice more ale pokud odectete ruzne svetla na zadnici santa klause tak nezbyde nic

 • 19. 2. 2015 10:18

  krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz

  Potěš koště, jestli někdo něco takového u nás zkusí. A ani vesmír není nekonečný, natož ekonomika. Jenže když se roste na dluh, tak jakékoli zastavení růstu způsobí katastrofu a vvvo tttom to je.

 • 19. 2. 2015 11:32

  Ivan Nový (neregistrovaný) ---.tvtrinec.cz

  Zastavení růstu nezpůsobí katastrofu, ale optimalizaci systému, a nalezení nových cest. Lidem se nemá žít pohodlně, naopak, neustále se mají přizpůsobovat měnící se realitě, jakmile to přestanou dělat, rostou dluhy, a nakonec to přizpůsobování budou muset stejně rychle dohnat. Nebo vy snad svůj život vzdáte při první překážce?

 • 22. 2. 2015 12:14

  krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz

  To je zase debilita! Říká ti něco přísloví Hlavou zeď neprorazíš a Proti větru močiti nelze? A dluhy nemám a mít nikdy nebudu. Než bych si vzal půjčku, tak si na cokoli buď ušetřím, nebo si na to nechám zajít chuť. A názor, že lidem se nemá žít pohodlně, je to nejblbější, co jsem v životě slyšel! Já jsem prožil v klidu, míru a pohodě celý život, nicméně důchod mi bohatě stačí na to, abych si mohl každé čtyři roky koupit nové auto.