Hlavní navigace

Jak řeší a využívají moderní televizory přístup k Internetu?

8. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Některé novější modely z nabídky výrobců moderních televizorů již dovedou zužitkovat připojení k Internetu. A nejen televizory, ale třeba i různé stolní přehrávače. Z technologického hlediska to není zase taková novinka. Spotřební elektronika s vestavěným webovým prohlížečem se objevovala už před lety, ale teprve nyní se dostáváme k masovému využití internetové konektivity. K webovým prohlížečům se přidávají speciální video-on-demand platformy i komunikační služby jako je třeba Skype.…

Některé novější modely z nabídky výrobců moderních televizorů již dovedou zužitkovat připojení k Internetu. A nejen televizory, ale třeba i různé stolní přehrávače. Z technologického hlediska to není zase taková novinka. Spotřební elektronika s vestavěným webovým prohlížečem se objevovala už před lety, ale teprve nyní se dostáváme k masovému využití internetové konektivity. K webovým prohlížečům se přidávají speciální video-on-demand platformy i komunikační služby jako je třeba Skype. Ucelenější pohled na využití Internetu v dnešních televizorech nabízí článek Televizory a přístup k internetu: který výrobce je nejlepší? z našeho sesterského serveru DigiZone.cz.

Zatím existují pouze dvě cesty jak zpřístupnit Internet v televizoru. Třetí možná naznačuje spolupráci Google TV se Sony, která se má rozeběhnout na podzim v USA. Zkrátka buďto máte k dispozici neomezený přístup na Internet, resp. na webové stránky, anebo ho nemáte, píše v odkazovaném článku Bohumil Herwig. Typickým případem jsou systémy Viera Cast od Panasoniku a zcela otevřený NetTV od Philipsu. Obě firmy se k Internetu v televizoru postavily naprosto jinak a stojí tedy – co do přístupu – na vysloveně opačných koncích nabídky, vysvětluje Bohumil Herwig, v jehož článku si můžete přečíst i o využití přístupu na Internet u dalších výrobců.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).