Hlavní navigace

Jak se v Google+ zbavit automatických zásahů do fotografií

10. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Google
Vyfotili jste sníh a nahráli na Google+? A Google na fotku doplnil padající vločky? Mohou za to „autogeniální úpravy“. Funkce, která je aktivována automaticky.

Možná se vám, stejně jako mně, nebude příliš líbít, že Google+ zasahuje do vašich fotografií. Třeba tak, že když vyfotíte sníh, tak na fotografii doplní sněžení (a vyrobí z ní animovaný GIF). Což je na jednu stranu strašně „cool“ a občas i použitelné. Na druhou stranu by se Google mohl nejdříve zeptat, zdali o takovou automatickou úpravu fotek máte vůbec zájem.

Za záhadné zásahy do fotografií může funkce označovaná jako „Auto Awesome“. Pokud se vám představa upravených animovaných fotek nezamlouvá, můžete funkci vypnout.

Stačí přejít do nastavení účtu a dlouho rolovat, abyste dorazili k části Photos. Najdete zde možnost vypnout jak Auto Awesome (automatické úžasné úpravy, v české verzi Google+ je tato funkce nazvána jako autogeniální úpravy), tak obecnější Auto Enhance (automatické vylepšení).

Auto Enhance není tak agresivní jako Auto Awesome. Zpravidla se týká odstranění efektu červených očí či vylepšení jasu/kontrastu. Auto Enhance je stejně jako Auto Awesome zapnuto automaticky. Google u fotografií, které prošly úpravami, informuje, že u nich použil danou funkci.

MMF tip early

Auto Awesome je agresivnější a vytváří nové verze fotek (ale i videí). Ať už v podobě animací, panoramatických spojení či spojení více fotek do jedné. Možných efektů je celá řada. 

Nepochybně existují lidé, kteří obě automatické funkce ocení. Google by ale měl všechny uživatele Google+ předem dostatečně upozornit, že jim tyto funkce automaticky aktivoval.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).