Hlavní navigace

Slovenská vláda zvažuje dotace na nákup satelitních kompletů

26. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
26. 9. 2007

Mezi lety 2009 a 2011 na Slovensku zanikne možnost přijímat v členitém terénu televizní signál. Digitální signál zřejmě nebude možné příjmat na pětině osídleného území. Proto Slovensko plánuje poskytnout takto „odříznutým“ oblastem dotace na nákup satelitů.

Odhadem Ministerstva dopravy, pošt a telekomunikací by takovéto dotace měly dopad až na milion lidí a pohybovaly by se v řádu tří miliard slovenských korun. Dotace by měla rozdělovat veřejnoprávní televize STV, jež by peníze dostala od státu. Příspěvek by se mohl týkat prvních 300 až 450 tisíc diváků, kteří by přešli na digitální příjem televize. Ti by mohli dostat až tisícikorunový příspěvek na nejlacinější set-top-box.

Pro diváky, kteří by přišli o DVB-T a nemají vlastní prostředky na nákup zařízení, by stát uhradil plnou cenu nejlevnějšího set-top-boxu. Toto opatření by se týkalo zhruba 180 tisíc lidí. Nejvyšší část podpory dostanou zdravotně těžce postižení lidé, ti budou mít pravděpodbně nárok na set-top-box za šest tisíc korun, jelikož bude podporovat například zvukový opis programu.

BRAND

Odhad pžedpokládáne dotace se pohybuje okolo 2,1 až 2,6 miliard korun, ale financovat je nebude pouze stát. Konkrétní návrhy celého zákona budou předloženy ke schválení do konce tohoto roku.

Zdroj: Tvojepeniaze.sk

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).