Hlavní navigace

Jak v praxi vypadá HbbTV. televizní vysílání budoucnosti?

12. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hybridní širokopásmová televize HbbTV bývá často označována jako vysílání budoucnosti. Divák si bude moci vybrat pro sledování pouze to, co ho zajímá. HbbTV se v posledních měsících výrazně rozšířila v Německu, kde ji používá nejen veřejnoprávní televize ARD a ZDF, ale také komerční skupina ProSiebenSat.1. V příštím roce s ním také počítá konkurenční RTL Group. Naši kolegové z DigiZone.cz německou HbbTV vyzkoušeli a výsledkem je článek Otestovali jsme pro vás televizní vysílání budoucnosti –…

Hybridní širokopásmová televize HbbTV bývá často označována jako vysílání budoucnosti. Divák si bude moci vybrat pro sledování pouze to, co ho zajímá. HbbTV se v posledních měsících výrazně rozšířila v Německu, kde ji používá nejen veřejnoprávní televize ARD a ZDF, ale také komerční skupina ProSiebenSat.1­. V příštím roce s ním také počítá konkurenční RTL Group. Naši kolegové z DigiZone.cz německou HbbTV vyzkoušeli a výsledkem je článek Otestovali jsme pro vás televizní vysílání budoucnosti – HbbTV.

Ukázkovým příkladem, jak by měla nabídka HbbTV vypadat, je německá veřejnoprávní televize Das Erste. Po stisknutí červeného tlačítka se objeví informační lišta, která slouží jako jakési vstupní menu k dalším položkám. Najdeme zde například informace o aktuálně vysílaném a následujícím pořadu, přístup do videotéky, aktuální zpravodajství a také tu nechybí okamžitý vstup do archivu zpravodajské relace Tagesschau. Stejným způsobem se do jednotlivých sekcí HbbTV můžete dostat také pomocí barevných tlačítek na dálkovém ovladači. popisuje v odkazovaném článku Lukáš Polák. 

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).