Hlavní navigace

Jak v praxi vypadá HbbTV. televizní vysílání budoucnosti?

Jiří Macich ml.

Hybridní širokopásmová televize HbbTV bývá často označována jako vysílání budoucnosti. Divák si bude moci vybrat pro sledování pouze to, co ho zajímá. HbbTV se v posledních měsících výrazně rozšířila v Německu, kde ji používá nejen veřejnoprávní televize ARD a ZDF, ale také komerční skupina ProSiebenSat.1. V příštím roce s ním také počítá konkurenční RTL Group. Naši kolegové z DigiZone.cz německou HbbTV vyzkoušeli a výsledkem je článek Otestovali jsme pro vás televizní vysílání budoucnosti –…

Hybridní širokopásmová televize HbbTV bývá často označována jako vysílání budoucnosti. Divák si bude moci vybrat pro sledování pouze to, co ho zajímá. HbbTV se v posledních měsících výrazně rozšířila v Německu, kde ji používá nejen veřejnoprávní televize ARD a ZDF, ale také komerční skupina ProSiebenSat.1­. V příštím roce s ním také počítá konkurenční RTL Group. Naši kolegové z DigiZone.cz německou HbbTV vyzkoušeli a výsledkem je článek Otestovali jsme pro vás televizní vysílání budoucnosti – HbbTV.

Ukázkovým příkladem, jak by měla nabídka HbbTV vypadat, je německá veřejnoprávní televize Das Erste. Po stisknutí červeného tlačítka se objeví informační lišta, která slouží jako jakési vstupní menu k dalším položkám. Najdeme zde například informace o aktuálně vysílaném a následujícím pořadu, přístup do videotéky, aktuální zpravodajství a také tu nechybí okamžitý vstup do archivu zpravodajské relace Tagesschau. Stejným způsobem se do jednotlivých sekcí HbbTV můžete dostat také pomocí barevných tlačítek na dálkovém ovladači. popisuje v odkazovaném článku Lukáš Polák. 

Našli jste v článku chybu?
13. 11. 2010 21:38
vlabra (neregistrovaný)

Žádné takové tlačítko tam, bohužel, nebude. Naopak tam bude kamera s detekcí obličejů a pozice očí a přes RIFD implantát vám pošle elektrošok pokaždé, když reklamu nebudete sledovat. No a nedej bože, že byste od reklamy odešli, to na vás rovnou zavolá protiteroristickou jednotku.

14. 11. 2010 11:22
krakonoš (neregistrovaný)

Tak to se vám povedlo! Vsadím poslední boty, že tato vaše hláška už několik desítek blbců inspirovala a už něco podobného vymýšlejí, viz captcha reklama.