Hlavní navigace

Jak získala RTA zakázku na televizní týdeník od Pardubického kraje?

26. 10. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Autor: 115393
26. 10. 2010

UVNITŘ VÝZVA KRAJE K PODÁNÍ NABÍDKY Jak se podařilo královéhradecké pobočce Regionální televizní agentury podnikatele Jaroslava Berky, společnosti RTA Východní Čechy, získat zakázku od Pardubického kraje na výrobu televizního týdeníku za 40 tisíc korun týdně? Firma letos uspěla již u pardubického magistrátu, který s ní podepsal smlouvu na výrobu stejného týdeníku na letošní rok za celkovou částku 1,45 milionu korun, aniž by město Pardubice vypisovalo výběrové řízení a oslovovalo další potenciální dodavatele.

DOKUMENT: Výzva Pardubického kraje k podání nabídky na Realizaci televizního magazínu Pardubického kraje v letech 2010 až 2012 (PDF, 894 kB)

Na výrobu krajského televizního týdeníku měl Pardubický kraj podle náměstka hejtmana Romana Línka (KDU-ČSL) vypsat veřejné výběrové řízení. Na webu kraje ale o žádném tendru ani jeho vítězi není žádná zmínka. Podle mluvčí Pardubického kraje Magdaleny Navrátilové se ale informace o chystaném výběrovém řízení objevila na webu www.e-zakazky.cz. Z výzvy, která na těchto stránkách visela do poloviny října, a kterou si lze stáhnout díky historii webu prostřednictvím vyhledávače, vyplývá, že tendru se mohly zúčastnit jen přímo oslovené společnosti.

K TÉMATU: RTA dostala další veřejnou zakázku, televizní týdeník pro Pardubický kraj

Veřejná zakázka na Realizaci televizního magazínu Pardubický kraj v letech 2010 až 2012 ve formě zjednodušeného podlimitního řízení byla vypsána v souladu se zákonem o veřejných zakázkách, bylo osloveno pět zájemců (RTA Východní Čechy, Česká Televize, TV Nova, TV Barrandov, FTV Prima) a dle novely zákona o veřejných zakázkách platné od 15. 9. 2010 byla výzva zveřejněna také na profilu zadavatele www.e-zakazky.cz, sdělila serveru DigiZone.cz mluvčí Pardubického kraje.

ČTĚTE TAKÉ: Berkova RTA dostala další zakázku, tentokrát od města Pardubic

Základní podmínkou tendru bylo podle informací, které má server DigiZone.cz k dispozici, terestrické vysílání krajského týdeníku. V úvahu tedy připadaly pouze televizní stanice, které na území kraje vysílají pozemní cestou buď analogově, nebo digitálně. Odpojované krajské vysílání, byť pro území celých východních Čech, tedy i Královéhradeckého kraje, ale nabízí pouze společnost RTA Východní Čechy. Žádná další z oslovených televizí, tedy ČT, Nova, Prima nebo TV Barrandov, nemohla tuto podmínku splnit, pokud by ovšem krajský týdeník nevysílala celoplošně (což by se jim nevyplatilo).

NAPSALI JSME: Státní web k digitalizaci Digitálně.tv bude provozovat Jaroslav Berka

Způsob zadání soutěže kritizuje kabelová TV Pardubice, která vysílá prostřednictvím kabelových sítí společnosti UPC a dodává příspěvky do celostátních zpráv televize Prima a slovenské televize Joj. Náš dosah je daleko větší než u RTA, protože ta vysílá v rámci celoplošné Primy pouze z analogových vysílačů. Diváci, co přijímají signál Primy digitálně, naladí v době regionálního vysílání pořad Minuty regionu z Prahy, nikoli východočeské zprávy společnosti RTA Východní Čechy, namítá redaktor TV Pardubice Bohumil Roub.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Reality show Malá farma pro Českou televizi vyrábí firma Jaroslava Berky

ebf - partner 1

Jak vlastně Pardubický kraj přišel na to, že chce vyrábět vlastní televizní týdeník? Podle mluvčí Navrátilové s tímto nápadem přišla v polovině července Redakční rada Pardubického kraje. Záměr zadat veřejnou zakázku na realizaci televizního magazínu schválila Rada Pardubického kraje 23. září, výzvu na podávání nabídek zveřejnila téhož dne. Zájemci se mohli hlásit do 11. října a ve stejný den kraj otevíral obálky a hodnotil nabídky. Kraj přímo zakazoval, aby týdeník pro televizi vyráběl subdodavatel.

Touto podmínkou kraj opět vyšachoval další zájemce, neboť v Pardubicích působí několik společností, které nabízejí příspěvky do celostátního televizního zpravodajství, ale jejich pracovníci nejsou zaměstnanci daných televizí. Platí to i v případě kabelové TV Pardubice, která by jinak mohla být vážným uchazečem o realizaci krajského televizního týdeníku. RTA zatím pořad nevyrábí, podle mluvčí Pardubického kraje ještě nedošlo k podpisu smlouvy. Běží ještě lhůta pro podání námitek, vysvětlila pro server DigiZone.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).