Hlavní navigace

Jak zvládnout 50 tisíc zásilek denně? Podívejte do zákulisí skladu Alza.cz

Martin Vyleťal

Internetovým obchodníkům začíná nejhektičtější období v roce. Před Vánoci každý den odesílají desítky tisíc zásilek s nakoupeným zbožím. Logistika a organizace jsou povýšeny na vědu.

Aby provozovatelé velkých e-shopů dokázali uspokojit zvýšený zájem zákazníků, přijímají před Vánoci sezónní zaměstnance a zaplňují své sklady zbožím. Největší tuzemský internetový obchod, co do objemu tržeb, Alza.cz nabírá pro svůj centrální sklad ke standardním 150 lidem 200 až 250 nových pracovníků. Centrální sklad v pražských Horních Počernicích funguje od začátku prosince v třísměnném provozu. Uloženo v něm je v současné době zboží za 1,3 miliardy korun.

Firma letos investovala do rozšíření skladové kapacity zhruba 50 milionů korun. Nahlédněte s námi do jednoho z největších tuzemských e-shopových skladů, který se řídí heslem, že zboží by mělo přijet za skladníkem, nikoliv skladník za zbožím.

Našli jste v článku chybu?
6. 12. 2013 11:18
Flasi (neregistrovaný)

Takže jsi chtěl napsat: "Alza má u jedno produktu blbě popisek."

Ale udělal jsi překlep a na napsal jsi tu pitomost o obohacování se na produktu, co je zdarma.

Tak to jo. To se stane. Jako v tom vtipu, jak chce manžel požádat manželku o sůl, ale přeřekne se a řekne "krávo pitomá, zkazilas mi celej život...".

6. 12. 2013 11:44
opčan (neregistrovaný)

Tolik idiotů v diskuzi jsem už dlouho neviděl. Já Lupě naopak děkuji za to, že nám umožnila nakouknout pod pokličku, protože většinou si to tyhle velké firmy nechávají jako know-how.