Hlavní navigace

Jan Kraus: Členové Rady ČT nejsou gramotní

20. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

20. 10. 2009

Moderátor a herec Jan Kraus se dnes ve své pravidelné ranní show Kraus a blondýna, kterou vysílá rozhlasová stanice Frekvence 1, pustil opět do Rady České televize. Té se totiž nelíbilo poslední vydání pořadu Uvolněte se, prosím. Tuto talkshow vysílá každý pátek kanál ČT1 a je jednou z nejúspěšnějších stálic na obrazovce veřejnoprávní televize.

GLOSA: Má Jan Kraus pud sebezáchovy?

cif-tip-téma-foto

Radním se nelíbil způsob vedení rozhovoru se zpěvačkou Helenou Vondráčkovou, který považovali za nevyvážený. Vondráčková v pořadu mluvila o sporu s Martou Kubišovou a připravovaném comebackovém turné skupiny Golden Kids, které se nakonec neuskutečnilo. Neumím si představit, že bych řekl paní Vondráčkové: lžete paní Heleno! To je přece osobní spor paní Vondráčkové a paní Kubišové. A až bude mým hostem paní Kubišová a bude mluvit o paní Vondráčkové, tak jí taky nechám mluvit, konstatoval v ranním vysílání Kraus.

Krausovým terčem se stali zejména radní Radek Mezuláník a Josef Pavlata, kteří podle něj mají takovou představu, že vyvážený rozhovor by se měl vést s každým hostem. Takhle negramotný lidi by v Radě Český televize neměli být, uvedl v pořadu Kraus a blondýna moderátor. Populární herec již před dvěma lety jako předseda Filmového a televizního svazu (FITES) vyzval ostatní umělecké svazy a zájmová sdružení, aby bojkotovali volbu členů tohoto kontrolního orgánu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.