Hlavní navigace

Jan Kraus: Uvolněte se, prosím nebude pokračovat ani na jiné televizi

27. 5. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

27. 5. 2010

Pořad Uvolněte se, prosím odchodem Jana KrauseČeské televize zanikne. Populární moderátor ho nenabídne žádné jiné televizi. Uvolněte se, prosím skončilo. O pokračováni neuvažuji. Ani na jiné televizi, prohlásil Kraus pro Hospodářské noviny. Nejúspěšnější talk show se na veřejnoprávní ČT odmlčí po pěti a půl letech ke konci června.

K TÉMATU: Jan Kraus končí v České televizi s pořadem Uvolněte se, prosím

Důvod je jediný: už toho bylo dost. Vidíte a cítíte na každém kroku, že je jim celkem jedno, co děláte. Hlavně abyste byla servilní, uctivá. Janeček moji kritiku nikdy neutáhl, je to přece jen malý formát. Arogance celého managementu je obdivuhodná, napsal Kraus v e-mailu redakci HN. Už v prosinci loňského roku bylo namále, když se mě pokoušeli cenzurovat. Snížili mi honorář, že prý je krize, dodal.

ČTĚTE TAKÉ: Český Got Talent odstartuje v září. V porotě bude i Kraus a Bílá

Pořad potřeboval podle Krause vyměnit dekoraci, dosluhovala technika. Vedení televize mu ale slíbilo rekonstrukci nejdříve v roce 2011, pokud se dohodne na podmínkách další spolupráce. To však Kraus odmítnul. Odchází na Primu dělat porotce v soutěži Česko Slovensko má talent. Tým, který s ním léta připravoval Uvolněte se, prosím, si musí najít jinou práci.

NAPSALI JSME: Jan Kraus: ČT by neměla vyrábět pořady, ale nakupovat je a vysílat

To jsou vesměs lidé, kteří se na mediálním trhu dobře uplatní. Oni přes léto stejně Uvolněte se, prosím nedělali, tak mají dva měsíce na hledání nové práce, konstatoval Kraus v rozhovoru pro MF Dnes. Práci pro Primu mu podle jeho slov umožnilo snížení honoráře od ČT, které souviselo se zrušením konkurenčních doložek ve smlouvě. Nova se už prostřednictvím své mluvčí Michaely Fričové vyjádřila, že s se Krausem nechystá jednat o jeho angažmá.

KL22_nominace

Česká televize je nejen mimo trh a soutěž, ale i mimo kapitalismus. Dokonce chvílemi ztrácíte jistotu, jestli se vám převrat v roce 1989 jen nezdál. Je to vlastně dárek managementu a Radě ČT. Usilovali o to dlouho, komentoval Kraus svůj odchod pro HN. Pravdou však je, že sledovanost pořadu Uvolněte se, prosím klesala a poslední dobou ji porážela jiná talk show ČT – Všechnopárty Karla Šípa.

Česká televize nyní zvažuje, že Šípův pořad nasadí na páteční večery místo Uvolněte se, prosím. Je to jedna z variant, připustil mluvčí ČT Ladislav Šticha. Páteční večery jsou tradičně nejsilnější zbraní České televize, pravidelně v nich poráží i Novu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.