Hlavní navigace

Jan Vávra: Semináře Hermesu nejsou pro novináře

4. 1. 2006
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 322915
4. 1. 2006

Semináře věnované přechodu na zemské digitální televizní vysílání, které pořádá občanské sdružení Hermes, nejsou určeny novinářům. V reakci na článek serveru DigiZone.cz Sdružení Hermes – jak sehnat a utratit miliony to sdělil výkonný předseda sdružení a manažer projektu „Digitalizace – digitální vysílání jako nová technologie a nový trh“ Jan Vávra.

Podle Vávry jsou semináře a workshopy Hermesu zaměřené na představitele nevládních neziskových organizací, zaměstnance televizí, orgánů státní správy a technologických firem, řídící pracovníky, studenty a zájemce plánující založení nové technologicky orientované firmy. Tedy nikoli na novináře! Proto také nebyli na pracovní workshop o právním rámci a zdrojích financování pozváni, vysvětlil Vávra, proč se na prosincový seminář Hermesu nedostali žádní novináři, kteří se věnují oblasti digitálního vysílání.

Vávra dále odmítl tvrzení DigiZone.cz, že Hermes získal na projekt Digitalizace podporu 30 milionů korun. Podle jeho slov jde o částku 20,5 milionu korun, přičemž na financování projektu se nijak nepodílí Magistrát hlavního města Prahy. Hermes však získal dalších téměř 15 milionů korun na projekt Pražské mediální komunikační centrum, z nichž polovina plyne z Evropského sociálního fondu a polovina od hlavního města Prahy. Tento projekt Hermes prezentoval loni v listopadu na stejné tiskové konferenci jako projekt Digitalizace s tím, že jde o úzce provázané aktivity.

Vyjádření Hermesu:

Kdo v tom umí chodit, aneb „jak to že pan Potůček nedostal 30 miliónů?“

Vyjádření vydavatele serveru DigiZone.cz:

Jan Vávra, výkonný ředitel občanského sdružení Hermes, ve své reakci na článek o tomto sdružení obviňuje server DigiZone.cz a jeho šéfredaktora Jana Potůčka z neprofesionality, bulvarizace a neověřování faktů. Chápu, že Jan Vávra není potěšen vyzněním článku, který vznáší otazníky nad udělením grantu pro jeho občanské sdružení, to jej však neopravňuje k tomu, aby obviňoval druhou stranu z praktik, jež používá on sám. Vávra totiž polemizuje s argumenty, které se v článku vůbec neobjevily, a naopak jeho obhajoba je značně vágní na místech, jež by si žádaly konkrétnější vysvětlení. Panu Vávrovi proto rádi poskytneme prostor, aby věcně a konkrétně vyvrátil otazníky, které se v našem článku objevily. Jeho emotivní reakce na serveru digitalinfo.cz je totiž nevyvrací.

MMF24

Zároveň bych panu Vávrovi rád zdůraznil, že DigiZone.cz není webem Českých radiokomunikací. Jako všechny zpravodajské projekty společnosti Internet Info (např. Lupa.cz, Měšec.cz, Root.cz), také DigiZone.cz je přísně nezávislý server. Předpokládám ale, že tuto samozřejmost Jan Vávra moc dobře ví, když naše zpravodajství pravidelně přebírá na stránky svého občanského sdružení.


Ján Simkanič

Product Manager

Internet Info

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).