Hlavní navigace

Jana Kasalová: ČT by měla klást velký důraz na kvalitu

15. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
15. 7. 2009

Jako čtvrtý kandidát na ředitele České televize vystoupila před Radu ČT Jana Kasalová. Ta řekla, že přichází s nabídkou konstruktivního partnerství. ČT se podle ní nedá řídit bez vyjasněných vztahů a partnerství. Chce být především ředitelkou dialogu a být odolná vůči vnější i vnitřní manipulaci. Zároveň by toto veřejnoprávní médium mělo klást velký důraz na kvalitu.

KL24

Kasalová uvedla, že by si představovala jakýsi audit veškerého movitého i nemovitého majetku ČT – permanentních toků i toho, jak jsou prostory využívány. Potom by se rozhodlo, co dál, konstatovala kandidátka Kasalová. Co se týká regionalizace, jde o jednu z priorit. Ve všech materiálech i projevech nezazněla jedna věc. Nejde pouze o dobudování např. finančních modelů, ale jde o to pracovat s lidmi, kteří v regionech žijí. Regionální zázemí není tolik opečovávané a vedené, konstatovala Jana Kasalová.

Kandidátka by chtěla, aby v okamžiku, kdy se jeden kvalitní člověk přinese do programu, vytvoří se jakási mozkovna programu a je zapotřebí přilákat další lidí tím, že televize není pouze o sloupečkách s čísly. Součástí toho je pak i kultivace projevu kulturní scény a kulturní fronty, sdělila Kasalová a uvedla, že do té doby, dokud nebudou přitaženi do ČT kvalitní lidé, je možné si vykládat jakékoliv floskule. Moje zkušenost z komerčního sektoru je dobrá proto, že jsme se učili občas věci, které jsou banální. Ve veřejnoprávním médiu nemusíte dělat jen laciné věci, dodala.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).