Hlavní navigace

Janeček odmítnul spekulace, že si rezignaci na ředitele ČT ještě rozmyslí

29. 6. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
29. 6. 2011

Odchod Jiřího Janečka z čela veřejnoprávní České televize ke konci letošního srpna je jistý, i když dosud Radě ČT pouze předal písemné prohlášení, že hodlá k 31. srnu rezignovat. Někteří televizní radní proto spekulují o možnosti, že si Janeček rezignaci ještě rozmyslí a nepodá ji. To však nynější šéf ČT v rozhovoru pro server ParlamentniLis­ty.cz rezolutně odmítnul. Reagoval tak na článek v dnešní MF Dnes, který Janečkovo setrvání v ČT připouští.

K TÉMATU: Jiří Janeček rezignoval na funkci generálního ředitele ČT, odejde k 31. srpnu

Velmi mě mrzí a vlastně i uráží, že si někteří lidé myslí, že můžu spekulovat s tak vážnou věcí a berou moje slova na lehkou váhu, prohlásil Janeček. Moje rozhodnutí je konečné a nevratné. Logicky, jak bych vypadal před svými blízkými, ale i v médiích, kdybych nedodržel slovo? Každý průměrně inteligentní člověk přece tohle musí pochopit, doplnil odcházející šéf ČT. Radní ČT se ale bojí vyhlásit výběrové řízení na jeho nástupce, dokud nebudou mít právně podložené, že Janečkovo oznámení o budoucí rezignaci je závazné.

ČTĚTE TAKÉ: Bývalý šéfredaktor zpravodajství Primy zasedne v Radě České televize

Pan Janeček nám pouze oznámil, že hodlá skončit. Dopis, který nám poslal, však není totéž jako rezignace. Právně to pro něj zřejmě není nijak závazné, konstatovala pro MF Dnes radní Dana Eklová. Proto chce na dnešním zasedání Rady ČT doporučit, aby Janečkův dopis, v němž 8. června informuje radní o úmyslu rezignovat k 31. srpnu, posoudili právníci. A pokud bude třeba, aby Janeček svoji rezignaci právně legitimizoval.

NAPSALI JSME: Radní ČT by na místo Janečka rádi spíše někoho z Kavčích hor než Dvořáka

Právě dnes zasedá Rada ČT naposledy ve starém složení. Předsedovi Jiřímu Baumrukovi, radním Heleně Fibingerové a Aleně Svobodové končí mandát, který pro další funkční období neobhájili. Baumruk chtěl na dnešním jednání předložit časový harmonogram volby nového generálního ředitele ČT, zbývající radní jej od toho ale zrazují, protože o podmínkách a harmonogramu konkurzu by podle nich měla rozhodovat Rada ČT v novém složení.

MMF24

KOMENTÁŘ: Vyvolený Petr Dvořák aneb jak se dělá favorit na ředitele České televize

Od července v Radě ČT zasednou čtyři noví členové: Antonín Bajaja, Michal Jankovec, René Kühn a Jiří Závozda. Nahradí tři výše jmenované radní a Josefa Jařaba, který na členství v Radě ČT rezignoval již dříve a jeho post zůstal neobsazen. Televizní rada musí podle zákona zvolit nového generálního ředitele do 90 dní od odchodu jeho předchůdce. Pokud tedy Jiří Janeček odejde z ČT k 31. srpnu, radní budou mít na výběr nového ředitele čas do konce listopadu. Do té doby může ČT vést Janečkův zástupce Vladimír Karmazín.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).