Hlavní navigace

Janeček: Zrušíme ředitele programu a zpravodajství ČT v nynější podobě

3. 3. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
3. 3. 2010

DOPLNĚNO Generální ředitel České televize Jiří Janeček dnes na zasedání Rady ČT řekl, že pravděpodobně nejpozději k 1. lednu 2011 by mělo dojít ke zrušení pozice programového ředitele a ředitele zpravodajství tak, jak bylo doposud známo. Janeček uvedl, že vznikne např. Úsek Vývoje nových pořadů a formátů. Od 1. dubna letošního roku se počítá s vytvořením šéfeditora ČT 24 a ČT 4. První z nich by zároveň byl i ředitelem zpravodajství ČT do konce roku 2010.

K TÉMATU: Nahradí Fridricha ve funkci ředitele zpravodajství ČT Bradáč?

Počet odborných ředitelů na prvním stupni řízení se sníží z jedenácti na sedm. Mezi zachovanými posty budou jednoznačně ředitelé televizních studií v Brně a Ostravě, které musí existovat ze zákona. V pražské centrále ČT zůstane pět odborných ředitelů místo nynějších devíti. Zatím není jané, které dva další posty kromě ředitele zpravodajství a programu chce Janeček zrušit.

Minulý pátek předal Janeček Radě ČT materiál, z něhož bude restrukturalizace tohoto veřejnoprávního média vycházet. Jsou v něm uvedena i možná rizika. V médiích nejsem nováček, a tak je mi jasné, že jim jde o příběh – krize, čistky, propouštění apod. V posledních týdnech jsem si uvědomil, že málokdo si dovede uvědomit, že změna je život. Restrukturalizace nemusí znamenat totéž co záchrana, uvedl Janeček.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Jednotlivé kanály České televize by měly mít své ředitele

Cílem restrukturalizace je podle současného generálního ředitele především přizpůsobení fungování České televize mediálnímu prostředí. „Restrukturalizace je základní podmínkou pro ekonomické zachování stability ČT,“ uvedl Janeček. Pevně věřím tomu, že mám dostatek kvalitních a loajálních pracovníků, se kterými je možné se do tohoto kroku pustit, konstatoval Janeček. Jedním z bodů je především stabilizovat ekonomiku České televize a maximálně zachovat její původní tvorbu. O restrukturalizaci se budou radní bavit na zasedání 24. března, poté co se s dokumentem seznámí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.