Hlavní navigace

Janek Kroupa povede tým investigativců v Českém rozhlasu

31. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kroupův dlouholetý kolega se rozhodl vrátit zpět do televize Prima, kde má nový vlastní pořad Očima Josefa Klímy. Jeho základem je dlouholeté Klímovo úsilí pomáhat lidem.

Investigativní novinář a dlouholetá tvář televize Nova Janek Kroupa se stane od 1. února posilou zpravodajského týmu Českého rozhlasu. Serveru DigiZone.cz to potvrdila mluvčí veřejnoprávního média Tereza Krásenská. Ta uvedla, že Kroupa bude vedoucím vznikajícího týmu investigativní žurnalistiky, která primárně bude sloužit pro Český rozhlas Radiožurnál jako jeho vlajkovou loď, vyloučena ovšem není ani spolupráce s dalšími stanicemi veřejnoprávního média. Nově vznikající tým doplní další redaktoři ČRo.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nova opět ruší pořad Na vlastní oči, rozpustí i tým agentury Mediafax

Kroupa, který letos oslaví svoje čtyřicetiny, působil spolu se svým kolegou Josefem Klímou řadu let v investigativním pořadu Na vlastní oči, který vysílala TV Nova. Poté, co se ho rozhodla zrušit, odešla dvojice na konkurenční Primu, kde měla vlastní formát Soukromá dramata. Ten po určité době také skončil a Klíma s Kroupou se tak vrátili zpět na Novu. Její vedení jim investigativní pořad Na vlastní oči obnovilo a navíc jim nabídlo možnost zrealizovat pokračování kriminálního seriálu Expozitura. O jeho nasazení zatím Nova mlčí.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Josef Klíma se vrací na Primu, každou středu bude mít vlastní pořad Očima Josefa Klímy

Nova se rozhodla pro letošek opět v pořadu Na vlastní oči nepokračovat a minimálně v roce 2013 ho tak diváci neuvidí. Zatímco Janek Kroupa zamířil do Českého rozhlasu, jeho kolega Josef Klíma se vrátil zpět na Primu, kde bude mít vlastní formát, který částečně ponese jeho jméno – Očima Josefa Klímy. Jde o můj vlastní autorský projekt, jehož základem je sonda do duše našeho národa. Obsah a forma pořadu budou překvapivé, základem formátu je moje letité úsilí pomáhat lidem, uvedl k chystané programové novince Klíma.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.