Hlavní navigace

Japonskou tragédii můžete ze satelitu sledovat přímo z místa

13. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 3. 2011

Více než 10 tisíc obětí. Taková je bilance po ničivém zemětřesení a tsunami, které zasáhly koncem tohoto týdne Japonsko. Šlo o vůbec čtvrté nejhorší zemětřesení v historii, tedy od 20. století, kdy se vedou statistiky, ovšem v Japonsku se bohužel tato událost staví na špici a svou velikostí hned za svržení atomové bomby na Nagasaki v srpnu 1945. Obrovské budou i materiální škody – zničená města, budovy, pozemky a podobně.

Diváci, kteří mají k dispozici satelitní komplet, nemusí spoléhat pouze na světové zahraniční zpravodajské televize, ale mohou si také naladit informace přímo z místa. Nonstop zpravodajství přináší ve svém programovém schématu první program Japan Satellite Television – JSTV 1, jehož vysílání je určeno pro Blízký východ a Evropu. Signál je běžně kódován na satelitu Hotbird systémem podmíněného přístupu CryptoWorks, ovšem z důvodu obrovské tragédie byl zpřístupněn k dispozici všem, kteří mají zájem o zpravodajství přímo z místa.

KL22 hlasovani

Parametry příjmu JSTV 1: Hotbird 6 (13 stupňů východně), 12597/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování dočasné žádné (FTA).

Přehled družic (Astra a další), na kterých vysílá japonský mezinárodní kanál NKH World, naleznete zde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.