Hlavní navigace

Java 6 SE Update 10 přináší nový plug-in pro MSIE i Firefox

24. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nově uvolněná Java 6 SE Update 10 od společnosti Sun Microsystems přináší zajímavou novinku týkající se plug-inu pro prohlížeče Internet Explorer a Mozilla Firefox. Jeho nová generace s vylepšenou podporou Windows Vista by už neměla mít tak často prsty v pádu či zamrzávání prohlížeče. Například podle necelý rok staré studie o nejčastějších příčinách pádů Firefoxu mohl zmíněný plug-in skoro za více než tři procenta případů nestability prohlížeče. To sice není např. ve srovnání s Flashem (viník…

Nově uvolněná Java 6 SE Update 10 od společnosti Sun Microsystems přináší zajímavou novinku týkající se plug-inu pro prohlížeče Internet Explorer a Mozilla Firefox. Jeho nová generace s vylepšenou podporou Windows Vista by už neměla mít tak často prsty v pádu či zamrzávání prohlížeče.

Například podle necelý rok staré studie o nejčastějších příčinách pádů Firefoxu mohl zmíněný plug-in skoro za více než tři procenta případů nestability prohlížeče. To sice není např. ve srovnání s Flashem (viník 34 procent pádů) nebo operačním systémem (jenž mohl za 18 procent pádů) tolik …

.. přesto nová generace plug-inu spouští applety mimo prohlížeč v samostatných procesech. Sice nadále běží v okně prohlížeče, ale díky izolaci od jeho procesu v případě nestability nezpůsobí pád celého prohlížeče i se všemi otevřenými panely. Novinkou je také podpora Google Chrome.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.