Hlavní navigace

Je vám přelaďování v CS Linku a Skylinku málo? 1. května vás čeká další

21. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 4. 2011

UVNITŘ FOTO Přeladění kanálů AXN, AXN Crime, AXN Scifi, Prima HD, Nova HD, TV Barrandov a Retro Music Channel v satelitní službě CS Link a Nova SD/HD, Nova Sport HD, TV Barrandov, Golf Channel a Retro Music Channel v platformě Skylink, není jedinou operací, která na diváky, jež přijímají signál prostřednictvím družice, čeká v nejbližších dnech. Bude se to týkat i některých slovenských stanic.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská TV LUX otestovala na novém satelitním kmitočtu EPG

Dnes dopoledne došlo na satelitu Thor 6 (1 stupeň západně) k ukončení distribuce programů TV LUX a Central TV na původním kmitočtu 11958/V. Místo klasického programu už zde diváci vidí pouze nekonečnou smyčku, která informuje zájemce o tyto stanice o nutnosti přeladění na nový transpondér (frekvenci). Přesto, že stanice měly na původním kmitočtu skončit až 1. května, jejich program už byl na starém kmitočtu v podstatě odpojen. Na původní frekvenci ještě zůstává slovenský Musicbox.

Nové parametry příjmu LUX TV, Central TV a Musicbox SK: Thor 6 (1 stupeň západně), 11919/V, SR 28000, FEC 7/8, norma DVB-S, kódování žádné (FTA).

BRANDstorming tip2

Slovenská televize LUX TV už na svém původním kmitočtu vysílá pouze nekonečnou smyčku. (Foto: autor)

Slovenská televize Central už na svém původním kmitočtu vysílá pouze nekonečnou smyčku. (Foto: autor)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).