Hlavní navigace

Jeden z vysílačů Regionální sítě 8 má výluku, nepůjde Mňam TV ani TV Noe

10. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

České Radiokomunikace po zimní přestávce opět rozjíždějí údržbové výluky na jednotlivých vysílačích. Operátor na dnešní den naplánoval odstávku v lokalitě Pardubice – město (TKB). Diváci na východě Čech se tedy musí připravit, že budou v době od šesté do patnácté hodiny bez signálu Regionální sítě 8 fungující na kanále 46 s výkonem 1 kW a horizontální polarizací. Součástí multiplexu je pět televizních stanic – TV Noe, Sport 5, Slovak Sport, Óčko Expres a před několika týdny se zde objevil také nový kanál Mňam TV specializující se na zdraví, životní styl a kulinářství.

ebf - témata 1

Z ARCHIVU: Východočeská televize V1 odbarvila logo, novinky odhalí v pondělí

Co se týká rozhlasových stanic vysílajících v pásmu VKV, obyvatelé Pardubic se musí připravit v době od deváté do třinácté hodiny na absenci signálu Českého rozhlasu Pardubice na frekvenci 101 MHz a Country Rádia fungující na kmitočtu 96.9 MHz (bývalé Rádio Profil a později Hey! Profil). Jde tedy o stanoviště Pardubice (TKB) – telekomunikační věž. Ve stejnou dobu bude vypnut i signál komerční stanice Kiss Delta na kmitočtu 91.1 MHz z vysílače Pardubice – Opatovice nad Labem. Ostatní digitální sítě a rozhlasové stanice zachytitelné v dané oblasti budou fungovat beze změny.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).