Hlavní navigace

Jediná lednová záplata od Microsoftu řeší hned tři problémy

14. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

První záplatovací den Microsoftu v roce 2009, kterým i letos je druhé úterý v měsíci, přinesl pouze jednu jedinou záplatu, která však opravuje hned tři chyby v SMB protokolu. Ty umožňují vzdálené vykonání libovolného kódu. Není tedy divu, že záplata je hodnocena jako kritická. To se týká uživatelů Windows 2000/XP a Windows Server 2003 i s nejnovějšími servisními balíčky. Novější Windows Vista a Windows Server 2008 tolik ohrožena nejsou, takže pro ně má záplata statut moderate.

První záplatovací den Microsoftu v roce 2009, kterým i letos je druhé úterý v měsíci, přinesl pouze jednu jedinou záplatu, která však opravuje hned tři chyby v SMB protokolu. Ty umožňují vzdálené vykonání libovolného kódu. Není tedy divu, že záplata je hodnocena jako kritická. To se týká uživatelů Windows 2000/XP a Windows Server 2003 i s nejno­vějšími servisními balíčky. Novější Windows Vista a Windows Server 2008 tolik ohrožena nejsou, takže pro ně má záplata statut moderate.

Samozřejmě opět vyšla nová verze Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru. Jeho záběr byl rozšířen o vysoce nebezpečného červa Conficker a jen pramálo nebezpečného trojského koně Banload. Nový Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru i výše zmiňovanou záplatu opět nabízí služba Microsoft Update. (Microsoft Security Bulletin Summary for January 2009)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).