Hlavní navigace

Jednotlivé kanály České televize by měly mít své ředitele

3. 3. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
3. 3. 2010

Dlouho očekávaná restrukturalizace České televize směřuje do finiše. Generální ředitel ČT Jiří Janeček již předal Radě ČT sedmdesátistránkový dokument, v němž podrobně rozepisuje, jak by se od letošního dubna mělo změnit vedení veřejnoprávní televize i vnitřní struktura ČT. Základní informace měly zaznět i na dnešním zasedání Rady ČT, podle Hospodářských novin se tak ale stane až koncem března.

K TÉMATU: Nahradí Fridricha ve funkci ředitele zpravodajství ČT Bradáč?

Určitě to bude znamenat zeštíhlení počtu ředitelů. Členové rady mají nyní tři týdny na to, aby si dokument prostudovali, citují dnešní HN předsedu Rady ČT Jiřího Baumruka. Radní se poté sejdou 24. března na uzavřeném zasedání, kde Janečkův návrh podrobně rozeberou. Po této poradě by měli schválenou podobu restrukturalizace zveřejnit.

ČTĚTE TAKÉ: Veřejnoprávní televize propustí do dubna příštího roku 120 zaměstnanců

Už nyní je ale jisté, že zásadní změny čekají samotný management ČT. Jiří Janeček chce jmenovat intendanty jednotlivých programů, a změní se i současné ředitelské funkce. Podle MF Dnes by měla vzniknout programová rada, která by si objednávala uvnitř ČT i od externistů pořady. Vzniknout by mělo také vývojové centrum ČT. Nynější výrobní centra na Kavčích horách zůstanou.

Zatím není jasné, kteří ředitelé budou muset vedení ČT opustit. Nejvíce se spekuluje o řediteli zpravodajství Milanu Fridrichovi, kterého by měl nahradit bývalý zpravodaj ČT ve Spojených státech Roman Bradáč, nynější šéf sekretariátu Jiřího Janečka. Spekulace o tom, že by Fridrich měl obsadit nově vytvořený post stálého zpravodaje ČT v Londýně, nebo nahradit zpravodaje ČT v Číně Tomáše Etzlera, Fridrich rezolutně vyloučil.

MMF24

Zůstanu v Praze, to vím, řekl Fridrich serveru DigiZone.cz. Hospodářským novinám pak dodal, že podrobnosti chystané restrukturalizace nezná. Součástí změn by mělo být i propuštění zhruba stovky zaměstnanců. S televizními odbory však zatím tento plán nikdo neprobral. Mluvčí ČT Ladislav Šticha odůvodňuje chystané změny potřebou šetřit. Když nic neuděláme, v roce 2012 už bychom nemuseli mít vyrovnaný rozpočet, uvedl pro MF Dnes.

Na potřebu výrazných úspor nebo zvýšení koncesionářských poplatků upozorňoval už při loňské volbě generálního ředitele ČT stávající šéf televize Jiří Janeček. Se zvýšením poplatků však Kavčí hory nemohou v dohledné době počítat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).