Hlavní navigace

Jednou z hvězd TVCONu bude David Uhlmann, video konzultan­t Googlu

23. 3. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Ve středu 30. března proběhne v pražském centru DOX odborná konference TVCON, věnovaná budoucnosti televizních technologií. Své vize představí i kvarteto zahraničních hostů.

Jednou z hlavních hvězd letošního TVCONu bude David Uhlmann, který má na starosti technická řešení on-line videí u amerického internetového giganta Google. Uhlmannova přednáška se bude věnovat konkrétním nástrojům pro dynamické vkládání reklamních spotů z přehrávače nebo vybraného přístroje do příslušného cloudu.

K TÉMATU: TVCON představil řečníky a program, v centru pozornosti budou moderní technologie

Vložení reklamy do datového toku na straně serveru nabízí uživateli službu takřka televizní kvality, ale při zachování výhod individuálního zacílení, na které jsou klienti zvyklí u digitální reklamy. Uhlmann ve své prezentaci představí zkušenosti firmy Google se spoluprací s vysílacími společnostmi, které dynamické vkládání reklam implementovaly do svého distribučního toku, a popíše některé problémy, které tuto technologii, známou pod anglickou zkratkou DAI, provází.

PSALI JSME: Letošní TVCON proběhne koncem března v centru DOX

Před nástupem do Googlu působil Uhlmann jako technický ředitel společnosti Streaming Tank, která se specializuje na on-line přenosy z živých akcí, ať už veřejných, firemních, kulturních, nebo odborných. Je také jedním ze zakladatelů španělské on-line reklamní agentury Ittakus.

I další zahraniční host věnoval valnou část své kariéry on-line videotechnologiím. Steve Farmer, obchodní ředitel společnosti Brightcove, představí případové studie a technická řešení, která snižují náklady a zvyšují příjmy v době, kdy ziskovost on-line videí kvůli rostoucímu počtu OTT přístrojů a příchodu nových technologií, jako jsou třeba ad-blockery, neustále klesá. Záznam z debaty o možnostech streamovaného videa v televizním prostředí, které se Farmer zúčastnil, můžete zhlédnout na webu Videonet.

LOŇSKÝ ROČNÍK: Jaká byla konference TVCON 2015? Podívejte se na galerii

Původně americká firma Brightcove byla založena v roce 2004 a v roce 2007 otevřela pobočku v Londýně. Vyvíjí nástroje pro publikaci a správu on-line videí, na jejich vývoji spolupracovala například s New York Times, Newsweek, Reuters, Discovery nebo Sony BMG. Společnost Brightcove patří mezi největší americké prodejce online videí.

Virtualizaci televizního vysílání se bude ve své přednášce věnovat Dom Robinson, spoluzakladatel vývojářské firmy id3as a dlouholetý redaktor serveru StreamingMedia.com, který v oblasti streamovaného videa podniká už déle než dvacet let. Mluvit bude o architektuře on-line vysílatelů a zefektivnění řetězce napříč poskytovateli IP služeb.

TVCON 2014: Hybridní vysílání čeká světlá budoucnost, shodli se řečníci na konferenci TVCON

Robinson také představí dvě případové studie zakázek realizovaných jeho firmou id3as. První popíše platformu NASDAQ, největší knihovnu live digitálních médií v rámci cloudové služby Amazon Web Services, která jejich prostřednictvím nabízí téměř čtyřicet tisíc živých přenosů ročně. Skrze ně jsou prezentovány finanční zprávy globálním investorům, kteří kladou přísné požadavky na jejich rozsah a dostupnost. Druhá studie vysvětlí, jak společnost id3as vybudovala díky své unikátní systémové architektuře ve Velké Británii head-endové a distribuční platformy Arqiva Freeview HD Plus a YouView Hybrid TV. Ty prostřednictvím virtualizace síťových funkcí nabízí vysílání v televizní kvalitě a optimalizují využití potřebných zdrojů.

Distribuci videoobsahu se bude věnovat i čtvrtý zahraniční vystupující. Ariel Shulman zastupující společnost Hola!CDN nazval svoji přednášku Zapomeňte na vše, co jste věděli o CDN – máme novou metodu poskytování videa! Vychází z předpokladu, že stahování videa se od běžného provozu na síti zcela liší. Přesto dnešní sítě CDN (Content Delivery Network) využívají pro obě tyto služby stejné technologie. Kvůli rostoucímu objemu online videa je ale zapotřebí nového způsobu jejich distribuce, vytvořeného na míru on-line videoobsahu. Shulman představí novou CDN architekturu určenou pro video, která využívá realtimové algoritmy u klienta k distribuovanému rozhodování, a transparentní obchodní model zpřístupňující CDN sítě malým i velkým poskytovatelům.

TVCON 2013: Videoohlédnutí za konferencí TVCON 2013 o aplikacích pro chytré televizory

BRANDstorming tip2


Kompletní program a seznam řečníků najdete na webu konference. Letošní ročník konference TVCON se uskuteční ve středu 30. března od 9 hodin v pražském kulturním centru DOX. Celkem vystoupí více než dvě desítky přednášejících ve dvou přednáškových sálech. Registraci můžete provést prostřednictvím webového formuláře.


Autor: Internet Info

Klikněte pro zvětšení.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).