Hlavní navigace

Jednu ze tří seriálových novinek Primy produkuje firma jejího výrobního ředitele

29. 5. 2014
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Radko Janoušek už v minulosti spojoval svůj soukromý byznys s Primou, když v ní působil jako člověk odpovědný za výrobu. Vedení Primy nechce jeho firmu diskriminovat.

Slušná zakázka pro Core Production

Externí firma výrobního ředitele FTV Primy Radko Janouška, produkční společnost Core Production, vyrobí pro televizi Prima jednu ze tří seriálových novinek, s nimiž televize v uplynulých dnech seznámila veřejnost. Core Production podle informací serveru DigiZone.cz pro Primu připravuje projekt Svatby v Benátkách, který televize charakterizuje jako „nový úsměvný rodinný seriál“. Je to poprvé od březnového jmenování Radko Janouška do funkce výrobního ředitele FTV Primy, co jeho firma dostala od této televizní skupiny velkou zakázku na původní dramatické dílo.

„Jsme malý trh, takže když hledáte toho nejlepšího odborníka, dostanete se do dvou možností: buď přetáhnete někoho konkurenci, se všemi jeho dobrými, ale i špatnými zvyklostmi, nebo se pokusíte oslovit někoho, kdo je na trhu volný. A na trhu ti dobří lidé většinou v něčem podnikají. Proto s nimi potom musíte udělat dohodu jako my s Radko Janouškem, že z toho svého podnikání vystoupí a v nějakém jasně definovaném období se bude věnovat práci na Primě, protože ho oslovila nabídka přestavět to u nás tak, aby to k něčemu vypadalo, aby vychoval tým, který bude umět fungovat. A potom předpokládám, že se asi ke svému podnikání zase vrátí,“ popsal koncem března v rozhovoru pro DigiZone.cz Janouškovu roli na Primě generální ředitel Marek Singer.

Vyráběli už Velmi křehké vztahy a Cesty domů

Janoušek však podle aktuálního výpisu z obchodního rejstříku nadále zůstává předsedou představenstva Core Production, a firma jej také uvádí na svém webu jako prvního mezi svými kontakty. Svatby v Benátkách nejsou prvním vztahovým seriálem, který Janouškova firma pro Primu vyrábí. V minulosti pro českou komerční televizní dvojku produkovala Velmi křehké vztahy a Cesty domů, stojí ale také za pořady Ano, šéfe!, Receptář prima nápadů, Jste to, co jíte nebo za prvními dvěma řadami reality show VyVolení. Janoušek už Primu jednou musel opustit kvůli střetu zájmů, kdy na jedné straně byl manažerem výroby a na druhé straně podnikal v televizí produkci a skrze své firmy dodával pořady právě Primě.

„Radko Janoušek nerozhoduje o tom, zda ta která zakázka vyhraje nebo ne. O tom rozhodují společně generální, finanční a programový ředitel. Tímto spolurozhodováním to jistíme. Nikdy není dobré, když výrobu schvaluje jen jeden člověk – i kdyby to nebyl výrobní ředitel,“ hájí nezvyklou situaci, do níž se Prima návratem Radko Janouška do pozice výrobního šéfa opět dostává, Marek Singer. Od Svateb v Benátkách si Prima podle všeho slibuje hodně. Ze všech tří nových seriálů, jejichž natáčení oznámila během posledních tří pracovních dní, prozradila nejvíc z jeho obsahu a podle něj je patrné, že půjde o další osvědčený „nekonečný“ příběh podobý Rodinným poutům, Velmi křehkým vztahům a Cestám domů.

Svatby v Benátkách Prima nasadí ještě letos

„Seriál se odehrává na malém městě (Benátky nad Jizerou – odtud název seriálu, pozn. red.), jeho ústřední postavou je Olga Drozdová, majitelka svatebního salonu. Olga je relativně úspěšná podnikatelka, které se bohužel moc nedaří v osobním životě. Organizuje svatby druhým, ale na svou vlastní zatím marně čeká. Má vztah se ženatým mužem, který jí stále slibuje, že se konečně rozvede. Naštěstí je tu fotograf Romeo, Olgy kamarád a kolega ze salonu, který jí dokáže vždycky rozesmát a jemuž si může postěžovat,“ popisuje Prima. „To, že Olga stále nenašla partnera a vhodného tátu svým dvojčatům, dělá starost i jejím rodičům Aloisovi a Libuši. Stejně jako jejich druhý potomek – syn Ivan, neúspěšný herec, který se topí v dluzích. Alois s Libuší ale nežijí jen problémy svých dětí, mají své zájmy, kterým se vášnivě věnují. Alois hospodaří na statku a propadá vášni chování králíků. Libuše oproti tomu miluje nade vše divadlo.“

Osvědčené primácké vztahové seriály připomínají Svatby v Benátkách i hereckým obsazením. Objeví se v nich například Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Alice Bendová, Martin Kraus či Petra Hřebíčková. „Nikdy není dost pozitivních emocí a seriálů takto laděných. Svatby v Benátkách by divákům měly přinášet relaxaci, povzbuzení, radost a také humor, což není typické pro každý seriál. Věřím, že právě svou pozitivní energií Svatby v Benátkách diváky zaujmou,“ nechal se v oficiální tiskové zprávě Primy slyšet Marek Singer. Svatby v Benátkách jsou ze tří seriálových novinek Primy (dalšími jsou Všechny moje lásky a Vinaři) nejrozpracovanější, na obrazovku by se měly dostat už letos na podzim.

KL24

Prima chce v produkci seriálů dohnat Novu

Seriálová exploze, již letos Prima nabízí, připomíná podzim 2012, kdy vedle osvědčených Cest domů na podzim nasadila další dvě seriálové novinky Obchoďák a Základka. Obě ale nesplnily očekávání managementu a televize v nich po úvodních řadách nepokračovala. Tehdejší generální ředitel FTV Primy Martin Konrád to vysvětloval „přesyceností“ diváků původními českými vztahovými seriály, načež se Prima začala orientovat na jiné typy pořadů. Po Konrádově odchodu letos v únoru se k seriálové produkci vrací a opět se pokusí konkurovat silným seriálům konkurence, zejména Novy. S Českou televizí se totiž ve vztahových seriálech tolik „nepotkává“ jako právě s Novou, jež tradičně boduje Ordinací v růžové zahradě 2, Ulicí a Doktory z Počátků.

Posledními jmenovanému seriálu Novy ale Prima brzy zavaří. Jednu z hlavních postav, kterou ztvárnil Václav Postránecký, bude muset Nova v Doktorech z Počátků nahradit, protože Postránecký se upsal dalšímu novému seriálu Primy Vinaři. Má jít o volné pokračování filmů Bobule a 2Bobule, které produkčně připravuje někdejší šéfdramaturg ČT 1 Michal Wondreys. Vinaři ale nejsou úplně nový projekt, Wondreys je nabízel v době svého působení na Kavčích horách České televizi (ještě za minulého generálního ředitele Jiřího Janečka), ta však na tento seriál nenašla prostředky v tehdejším rozpočtu ČT 1.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).