Hlavní navigace

Jeseníky jsou bez signálu digitální televize, vysílač Praděd má do 15:00 výluku

16. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už od šesté hodiny ráno nelze z Pradědu naladit televizní multiplexy 1, 2 a 3. Od devíti hodin se k výluce přidaly i rozhlasové stanice.

Plánovanou výluku má ode dnešních 6:00 hod. hlavní televizní a rozhlasový vysílač v Jeseníkách – Praděd. Diváci odkázaní na pozemní příjem televize tak až do 15:00 hod. nenaladí všechny tři televizní multiplexy, které tento vysílač využívají, a stejně tak i rozhlasové stanice, které se odlčely úderem deváté hodiny dopoledne. “Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie,” přiblížil Kamil Chalupa, mediální zástupce Českých Radiokomunikací.

“Z vysílače Praděd nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplex 3 s programem Prima Love, Óčko a rádiem Proglas,” přiblížil Chalupa. “Na vysílači Praděd dojde i k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanic Český rozhlas 1 – Radiožurnál na frekvenci 95,3 MHz, Český rozhlas 3 – Vltava na frekvenci 98,2 MHz, Český rozhlas Olomouc na frekvenci 106,8 MHz, Frekvence 1 na frekvenci 104,3 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 100,9 MHz, Hitrádio Orion na frekvenci 88,1 MHz, Rádio Proglas na frekvenci 93,3 MHz a Evropa 2 na frekvenci 99,3 MHz,” dodal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).