Hlavní navigace

Jihomoravská televize btv začne vysílat pozemně, pravděpodobně od listopadu

16. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Brňané už si budou moci naladit svou městkou televizi také prostřednictvím zemských vysílačů. Jeden bude umístěn v areálu Fakultní nemocnice v Bohunicích, druhý na Hádech.

Po kabelových a IPTV sítích zamíří jihomoravská televize btv (Brno TV) také do pozemního digitálního vysílání. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ji na svém posledním zasedání udělila licenci pro šíření DVB-T signálu na dobu 12 let. Licence byla udělena jejímu provozovateli, společnosti Aidem, a.s. Licenci jsme prozatím fyzicky neobdrželi, takže vám v tuto chvíli k tomu nemůžu říci žádné bližší informace, řekl serveru DigiZone.cz generální ředitel btv Petr Bakus.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: V Brně bude nakonec vysílat Regionální síť 13, její výkon je však minimální

V současné době už máme dojednáno, odkud budeme vysílat, ale zatím nemáme uzavřené žádné smlouvy. Čekali jsme pochopitelně na to, až nám rada licenci udělí, uvedl Bakus. Podle jeho slov by měl být signál šířen ze dvou vysílačů. Jeden bude umístěn na budově brněnské Fakultní nemocnice v Bohunicích, druhý pak ve známé lokalitě Hády. Nyní nás tedy čeká uzavření smlouvy týkající se vysílačů a technologií. Vysílání spustíme v říjnu nebo listopadu, sdělil Bakus.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).