Hlavní navigace

Jiří Adamec: Nova mě nepotřebuje, nechce investovat do programu

9. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 8. 2010

Televize Nova nechce příliš investovat do programu a tudíž nepotřebuje režiséry, kteří by pro ni natáčeli rozpočtově náročnější seriály. V nedělním rozhovoru pro Český rozhlas 1 – Radiožurnál to řekl režisér Jiří Adamec, pod jehož vedením na Nově vznikal seriál Pojišťovna štěstí a velké zábavné pořady. Nyní Adamec natáčí pro konkurenční Primu obdobný seriál Cesty domů.

K TÉMATU: Jiří Adamec, dvorní režisér Novy, bude točit nekonečný seriál pro Primu

Zaplať pánbůh, že Prima je televizí, která chce investovat do programu, uvedl Adamec, který bude kromě Cest domů režírovat i mírně upravený zábavný pořad Hádej, kdo jsem – svého času nejúspěšnější původní formát Primy. O velké zábavné show nemají české televize podle Adamce zájem, protože cílí na mladší diváky. Panuje tady představa, že mladí lidé každý den v osm hodin večer sedí jako přikovaní u televize a nezajímá je internet a další věci, řekl sarkasticky Adamec.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Prima útočí na podzim řadou novinek. Bude ji to stát o polovinu více než obvykle

Je tu několik lidí, kteří takovou zábavu dělat umějí, takže pokud by byl zájem, určitě by podobné pořady vznikly. Bohužel ubývají scénáristi, posteskl si režisér. Adamec se také zmínil o připravované nové řadě seriálu Sanitka, který měl původně režírovat pro Českou televizi, ale nakonec za kameru usedne Filip Renč. Pan Renč si koupil vysílací práva. Zatím ale není nic jisté, pokud vím, ČT ani neuzavřela na tento seriál smlouvu, uvedl.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.