Hlavní navigace

Prima útočí na podzim řadou novinek. Bude ji to stát o polovinu více než obvykle

6. 8. 2010
Doba čtení: 8 minut

Sdílet

 Autor: 115393
O polovinu více než je obvyklé bude televizi Prima stát letošní podzim. Přesnou částku vedení české komerční dvojky prozrazovat nechce, ale je jasné, že tentokrát se divák nudit opravdu nebude. Možná by se s určitou mírou nadsázky dalo říci, že buď to Primě vyjde teď, nebo nikdy. Posuďte sami - talentová show, původní rodinný seriál, nová talk show s Janem Krausem, příběhy ze života Soukromá dramata, seriálový fenomén Glee, a to zdaleka nejsme u konce. Prima chce využít na plno vzrůstající sledovanost, kterou se na čtvrteční tiskové konferenci pochlubila, a zaútočit na barrandovský kopec.

Hlavním tahákem podzimu je Česko Slovensko má talent

Přestavovat talentovou show Got Talent by bylo pravděpodobně nošením dříví do lesa. Ostatně i na DigiZone se toho už o tomto formátu napsalo mnoho včetně toho, kdo ho bude moderovat, kdo zasedne v porotě a na co se mohou diváci těšit. Česko Slovensko má talent bude největším zábavným formátem, který kdy Prima dělala. Jde o největší talentovou show na světě, a to je důvodem, proč jsme ho koupili, konstatoval na včerejší tiskové konferenci programový ředitel Gordon Lovitt. Prima se pochlubila, že v castingu se objevilo šest tisíc talentů. Na Facebooku si získala už 11 tisíc fanoušků. Je to příležitost, jak se s diváky potkat trošku jinak, než jak je znám z vystoupení, uvedla jedna z porotkyň, zpěvačka Lucie Bílá. Byl jsem překvapen, jak je show zábavná. Doufám, že i diváci se budou mít na co těšit, dodal Jan Kraus. Kdy přesně se Talent na Primě a JOJce objeví, prozatím zůstává otázkou. Rozhodně to ale bude v nedělním prime-timu. Aby obě stanice na Got Talent nalákaly, budou už od příštího pondělí 9. srpna vysílat místo pořadu Hádej, kdo jsem!, to nejlepší z britské mutace.

Česko Slovensko má talent - soutěžící

Uvidíte možná to, co jste ještě nikdy neviděli…

Vypadá to jak Ordinace, ale Růžovka to nebude…

Jedním z formátů, na který Prima ve svých podzimních měsících hodně sází, je rodinná sága, která dostala název Cesty domů. Půjde o seriál autorů Barbary Bulvové a Jana Coufala v režii Jiřího Adamce, který zavede diváky mezi dvě znepřátelené rodiny. Jsem ráda, že seriál připravují tvůrci, kteří jsou v tuto chvíli ti nejlepší v oblasti seriálové tvorby, uvedla na tiskové konferenci šéfdramaturgyně Šárka Baborovská. Co se týká hereckého obsazení, půjde například o Miroslava Etzlera, Jana Dolanského nebo Ladislava Potměšila. Jeho natáčení začalo včera. Zvolili jsme dobrý seriál. Je neprofesní a opřeli jsme ho o silné emocionální téma. Půjde o silný příběh mezi dvěma rodinami, jejichž vztahy sahají do minulosti s přesahem do současnosti. Seriál je velkorysý v lokacích i exteriérových obrazech, za což bych chtěla Primě poděkovat, dodala Baborovská. Cesty domů budou hledat rodiny Bernátů a Kosíků, dvou známých hradišťských lékařů, které má znovu spojit závěť matky Rudolfa Bernáta. Jejím posledním přáním bylo usmíření obou rodin.

Miroslav Etzler

Miroslav Etzler byl donedávna tváří Novy, nyní se objeví na Primě v nové rodinné sáze Cesty domů. (Foto: archiv TV Nova)

Ano, šéfe! bude nyní Na nože!

Po třech sériích se inovace dočká také pořad oblíbeného šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha Ano, šéfe!, který naháněl hrůzu mnohým hoteliérům a hostinským, kteří zrovna na svoje podniky nemohli být příliš hrdí. Na Primu přichází formát Na nože!. Podle vlastní charakteristiky by mělo jít o reality show, která prověří kuchařské dovednosti i psychickou odolnost účastníků. V tomto formátu navíc dostane posilu v podobě autorky kuchařek Evy Filipové a především majitele Pražského kulinářského institutu Romana Vaňka. Do pořadu Na nože! se mohl přihlásit každý, kdo si myslí, že umí výjimečně vařit, dokáže se vypořádat se stresem a umí spolehlivě fungovat i pod tlakem. Před kamerami se tak sešli nadšení amatérští kuchaři a kuchařky i šéfkuchaři z vyhlášených restaurací, upozorňuje Prima ve svých PR materiálech. Finálová dvanáctka soutěžících, kteří usilují o titul Superšéf a odměnu jednoho milionu korun, se vyprofilovala z původně sto dvaceti přihlášených zájemců z řad amatérů i profesionálů.

Zdeněk Pohlreich

Ano, šéfe! na Primě končí, Zdeněk Pohlreich nikoliv

A uvolněte se, prosím

Jedním z hlavních taháků bude podzimní late night show s Janem Krausem, jejíž název bude jednoduše Show Jana Krause. Ten se tedy objeví na Primě ve dvou pořadech. Kromě této late night show to bude již zmiňované Česko Slovensko má talent. Pořad budu dělat svobodně. Pro nás platí, že se to budeme snažit dělat nejlépe. Pokud jde o změny, tak late night show v sobě příliš strukturu nemá, upozornil Kraus na čtvrteční tiskové konferenci. Prima se netají tím, že chce navázat na úspěch z obrazovky České televize. V tiskových materiálech doslova uvádí: Princip pořadu zůstává zachován. Dramaturgii si vzala na starost Simona Matásková, která s Krausem spolupracuje již několik let, mimo jiné právě na Uvolněte se, prosím. Show Jana Krause uvidí diváci od podzimu vždy v pátek večer. Česká televize proti němu nasadí pravděpodobně podobný formát s Karlem Šípem.

Show Jana Krause logo

Návrat Krampola i Izera, prý v plné síle

Věřte, nebo ne, ale na obrazovku televize Prima se skutečně vrací herec Jiří Krampol v roli moderátora pořadu Nikdo není dokonalý. Česká komerční televizní dvojka slibuje, že to prý bude v plné síle. Otázkou je, zdali jsou diváci na dnes již dvaasedmdesáti­letého Krampola ještě zvědaví. V reálu se ale herec na obrazovce příliš neohřeje. Připraveno je pouhých šest dílů, z toho dva speciály – na Vánoce a Silvestra. Premiérová řada pořadu Nikdo není dokonalý – speciál bude soubojem měst o dokonalost. Vítězem se stane město s větším počtem správných odpovědí, slibuje Prima. Druhým návratem na obrazovku televize Prima, i když ne zdaleka posledním, bude Zdeněk Izer. Ten se s novou televizní partnerkou Nelou Boudovou objeví ve formátu Skečbar. Izer navazuje na předchozí tvorbu, která se na Primě objevila (například Telebazar nebo Jen blbni!). I jeho vystupování na obrazovce Primy bude omezeno, a to na 17 dílů, každý se stopáží půl hodiny. Formát se bude odehrávat v hospodě, kde bude Izer točit pivo a Boudová ho následně roznášet.

Jiří Krampol

Jsou ještě na Jiřího Krampola v jeho dvaasedmdesáti letech diváci zvědaví?

Co přinesou Soukromá dramata?

Zdaleka ne poslední novinkou je cyklus příběhů ze života – Soukromá dramata. Půjde o formát intimní publicistiky s Jankem Kroupou. Od nich si tvůrci slibují naprostou novost. Autorem pořadu je Jan Smrž. V tomto cyklu bude univerzálním vyprávěcím prostředkem příběhu člověk. Budeme otvírat příběhy, které je možné nazvat fenomény a vyprávět je. Formát bude mít dvě polohy, prozradil Kroupa. Soukromá dramata budou původním publicistickým formátem. Každý týden představí divákům tři mimořádné osudy lidí na společné téma, jež zasáhlo do jejich životů a ovlivnilo je zásadním způsobem. Soukromá dramata ukážou především příběhy obyčejných lidí, nevynechají ale ani osudové okamžiky známých osobností. Vysílat se budou s týdenní periodicitou a každý díl bude mít čtyřicet minut.

Soukromá dramata

Všechny své oblíbené formáty Prima zachová

Televize Prima se pochopitelně nebude zbavovat všech svých úspěšných formátů. Proto na obrazovce budou pokračovat s novými řadami jak seriály, tak i různé show. Půjde například o Přešlapy, Hledá se táta a máma, Prostřeno, S Italem v kuchyni nebo Jak se staví sen. Pořad Hledá se táta a máma měl velice slušné výsledky. Byly zde velké kontroverze a nyní přicházíme se třetí řadou. Noví soutěžící budou stejně zábavní jako ti předchozí, ale zároveň úplně jiní, uvedl programový ředitel Gordon Lovitt k jednomu z oblíbených primáckých formátů. Rodinný formát Hádej, kdo jsem! posílí o nové členy „hadačů“. Půjde mimo jiné o herce a moderátory Terezu Kostkovou nebo Tomáše Matonohu. Co se týká seriálu Přešlapy, respektive jeho třetí premiérové řady, objeví se zde nové postavy. Jednou z nich bude herečka Linda Rybová. Ta ztvární postavu právničky Saši. Osudy by prý měla výrazně zamíchat také Zuzana Kajnarová. Tu už ale diváci znají z předchozí série. I nadále zde ale zůstávají například Zuzana Norisová, Jitka Schneiderová nebo David MatásekFilipem Blažkem.

Linda Rybová

Novou posilou třetí série Přešlapů bude herečka Linda Rybová. I ta svého času byla tváří Novy.

V nové sérii se vrátí Zoufalé manželky, premiéroví budou také Sběratelé kostí

Divačky, které delší dobu očekávaly premiérovou řadu stále úspěšných Zoufalých manželek, se konečně dočkaly. Prima uvede od září jejich šestou sérii. Čtvrtou sérii pak čekají Sběratelé kostí a tutéž a pátou Myšlenky zločince. Prima kino uvede všechny tři díly Pirátů z Karibiku s Johnny Deppem, Orlando Bloomem a Keirou Knightley. V praxi to znamená, že bude odvysíláno nejen Prokletí Černé perly, ale také Truhla mrtvého muže i prozatím závěrečný díl Na konci světa. Čtyřka se teprve natáčí a její uvedení do kin je plánováno na rok 2012. Pokud dáváte přednost snímkům českým, pak vás jistě překvapí filmy, které se sice již v televizi objevily, ale šlo o placené kanály, jakými jsou Film+ nebo HBO. Mezi takové filmy patří Ulovit miliardáře, T.M.A. nebo Líbáš jako Bůh. Diváky tak pravděpodobně o sobotních večerech potěší herci, mezi kterými nebudou chybět Tomáš Matonoha, Jiří Mádl, Eva Holubová, Jiří Bartoška nebo třeba Oldřích Kaiser.

Glee

Seriál Glee si získal v USA nebo na Ostrovech obrovskou popularitu. Uspěje i v Česku?

ICTZ23

Na Primu Cool přichází fenomén Glee. Vysílat se budou ale i další řady oblíbených seriálů

Hudební hity, vtipný děj, nápadité charaktery a skvělé taneční choreografie! Zpívající uskupení klopýtá na cestě ke stále většímu úspěchu a sadistická trenérka roztleskávaček to rozhodně nenechá jen tak!, tak přesně takhle láká Prima na jeden z největší hitů poslední doby, americký seriál Glee, který v sobě kombinuje žánr komedie, drama i muzikálu. Pokud byste o tomto formátu chtěli zjistit něco bližšího, můžete navštívit například českou stránku: http://edna.cz/gle­e/. Čeští diváci se konečně dočkají 21. série seriálu Simpsonovi a připravena je také 6. série Futuramy. Přesto, že v Americe již skončila třetí série Big Bang Theory, která byla u nás uváděna jako Teorie velkého třesku, na Coolu se odvysílá teprve druhá. I té poslední by se měli ale v budoucnu diváci dočkat. Stejně jako seriálu Jak jsem poznal vaší matku (How I Meet Your Mother). Dvojka Primy odvysílá premiérově třetí sérii. Připraveny jsou i další formáty – Faktor strachu nebo čtvrtá řada Hrdinů (Heroes).

Foto: archiv Prima TV

Oslovilo vás podzimní programové schéma televize Prima a Prima Cool?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.