Hlavní navigace

Jiří Balvín: Kompenzační licenci nepotřebujeme

6. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 8. 2008

Televize Óčko spadající do mediální skupiny Mafra zatím nepožádala o vydání kompenzační licence proto, jelikož k tomu nevidí důvod. Na neformálním setkání s novináři to dnes řekl její generální ředitel Jiří Balvín. Nepožádali jsme si o kompenzační licenci, protože ji nepotřebujeme, prohlásil doslova Balvín. Diginovela, která začala platit letos v lednu, sice umožňuje o ni požádat, ale Óčko k tomu prozatím nemá důvod, protože funguje v DVB-T multiplexech jako převzaté vysílání.

Jakmile nastala možnost se svézt s Primou v souvislosti s Eurem, tak to pro nás bylo prioritou, objasňoval ředitel Óčka krok, proč se její vysílání rozšířilo digitálně terestricky také do Brna, Ostravy a Plzně. Jediná české hudební televize podle něj nepotřebuje kompenzační licenci proto, jelikož se v současné době dostala už do přibližně dvou třetin domácností. Do tohoto čísla je započítán příjem terestrický, satelitní, kabelový i IPTV; internet neobsahuje. Jakmile budeme potřebovat vydat kompenzační licenci, tak to uděláme. RRTV ji vyřídí za čtrnáct dní až tři neděle, konstatoval Balvín.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.