Hlavní navigace

Jiří Balvín: Óčko si o kompenzační licenci požádá. Je jedno, kdy

Hudební televize Óčko využije svého práva a požádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání. Serveru DigiZone.cz to v reakci na dnešní článek Česká MTV od Novy = velký problém pro Óčko řekl generální ředitel této stanice Jiří Balvín. Zároveň však dodal, že je bezpředmětné nyní říkat, zda se tak stane dnes nebo za týden.

MIF 2018 tip v článku Mikulenka

Zatím jsme využili všech možností, jak rozšiřovat svoje pokrytí zemským digitálním signálem. Jednáme s operátory všech tří komerčních multiplexů. Jakmile Česká televize opustí dočasný multiplex A, mohli bychom například vysílat v něm, řekl Balvín. Óčko dosud vysílá v DVB-T jako převzatý program z kabelu a satelitu. Pokud by však zabíralo programovou pozici jinému zájemci s řádnou licencí pro zemské digitální vysílání, muselo by mu svoji pozici přepustit.

Server DigiZone.cz připravuje rozhovor s generálním ředitelem Óčka Jiřím Balvínem o plánech této televize se zemským digitálním vysíláním a o chystané konkurenci MTV Czech

Našli jste v článku chybu?