Hlavní navigace

Jiří Balvín: Óčko si o kompenzační licenci požádá. Je jedno, kdy

19. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 9. 2008

Hudební televize Óčko využije svého práva a požádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání. Serveru DigiZone.cz to v reakci na dnešní článek Česká MTV od Novy = velký problém pro Óčko řekl generální ředitel této stanice Jiří Balvín. Zároveň však dodal, že je bezpředmětné nyní říkat, zda se tak stane dnes nebo za týden.

ICTZ23

Zatím jsme využili všech možností, jak rozšiřovat svoje pokrytí zemským digitálním signálem. Jednáme s operátory všech tří komerčních multiplexů. Jakmile Česká televize opustí dočasný multiplex A, mohli bychom například vysílat v něm, řekl Balvín. Óčko dosud vysílá v DVB-T jako převzatý program z kabelu a satelitu. Pokud by však zabíralo programovou pozici jinému zájemci s řádnou licencí pro zemské digitální vysílání, muselo by mu svoji pozici přepustit.

Server DigiZone.cz připravuje rozhovor s generálním ředitelem Óčka Jiřím Balvínem o plánech této televize se zemským digitálním vysíláním a o chystané konkurenci MTV Czech

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.