Hlavní navigace

Jiří Janeček pozastavil v ČT nákup scénářů a uzavírání investičních smluv

30. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 6. 2011

Nákupy scénářů pro nové pořady, uzavírání investičních smluv většího významu a důležitých programových rozhodnutí pozastavil až do konce svého mandátu generální ředitel České televize Jiří Janeček, který hodlá k 31. srpnu na svoji funkci rezignovat. Oznámil to na středečním zasedání Rady ČT, která má vybrat jeho nástupce. Janeček se tak chce vyvarovat rozhodnutí, která ovlivní chod ČT v době, kdy jí už povede jeho nástupce.

K TÉMATU: Janeček odmítnul spekulace, že si rezignaci na ředitele ČT ještě rozmyslí

Proto jsem vydal usnesení, že se nebudou uzavírat žádné zásadní investiční smlouvy, programová rozhodnutí a že se omezí smlouvy většího rozsahu, které se týkají provozního charakteru, prohlásil Janeček podle serveru MediaGuru.cz na jednání televizní rady. ČT nesmí do jeho odchodu uzavřít žádnou velkou investiční smlouvu, která by překračovala rok 2012, ani nakoupit scénáře k pořadům, které by šly do výroby a vysílání po roce 2012.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Janeček rezignoval na funkci generálního ředitele ČT, odejde k 31. srpnu

Janeček však pamatuje na výjimky, které umožní jedině na základě písemného zdůvodnění od odpovědných manažerů, uvedl server Český rozhlas Digitální média. Rada ČT měla ve středu schvalovat harmonogram volby nového generálního ředitele ČT, který připravil dosluhující předseda Rady Jiří Baumruk. Radní se ale nakonec shodli na tom, že harmonogram by měla přijmout až Rada v novém složení, která se poprvé sejde 13. července.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.