Hlavní navigace

Jiří Janeček, ředitel veřejnoprávní ČT, vybral nového obchodního ředitele

19. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 11. 2008

Novým obchodním ředitelem České televize se stal Robert Kvapil. Generální ředitel veřejnoprávního média Jiří Janeček ho dnes představil Radě ČT. Svou funkci začne vykonávat od 24. listopadu a otěže převezme od svého předchůdce a současného ředitele pro strategický rozvoj Pavla Krumpára. Nový obchodní ředitel ČT bude řídit útvary obchodní, televizních poplatků a prodeje komerčního vysílání a nových médií.

Kvapil, který se narodil v roce 1977 ve Slaném dnes radním řekl, že práce na pozici obchodního ředitele je v každé firmě velmi nelehká. O to více nelehká je v organizaci, jakou je Česká televize. Je determinovaná nejen obchodním prostředím, ale také zákonnými a morálními limity. O to větší to pro mne představuje výzvu, konstatoval Kvapil. Nový obchodní ředitel ČT je absolventem ČVUT Praha. V průběhu dosavadní praxe se specializoval na oblast marketingu a komunikace.

V minulosti pracoval Kvapil například pro společnosti ČEZ, a. s., Lesy ČR, s. p. a TRV, s. r. o. Od roku 2005 je prezidentem a členem představenstva CIMA (Český institut pro marketing, člen Evropské marketingové konfederace).

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Českou televizi čekají od listopadu personální změny

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.