Hlavní navigace

Jiří Peterka dostal pozvánku do Rady ČTÚ. Schválit ho bude muset vláda

Jan Beránek

Příliv nových jmen do vedení telekomunikačního regulátora neustává. Peterka by mohl v Radě nahradit bývalého předsedu Pavla Dvořáka.

Doba čtení: 1 minuta

Odborník na telekomunikace, vysokoškolský učitel a autor pravidelných pondělních textů na Lupa.cz se pomalu chystá na další možnou životní štaci. Jiří Peterka byl osloven jako případný nástupce bývalého předsedy Pavla Dvořáka. Ten předloni přišel o post šéfa Rady i kvůli kontroverznímu zrušení aukce frekvencí.

Sám Peterka se zatím k nominaci vyjadřovat nechce. Omezil se jen na krátké prohlášení na Twitteru. 

Publicista by měl podle ČTK přijít do Rady za hnutí ANO. Pro Peterku jde přitom už o druhý pokus o vstup na půdu regulátora jinak než v roli experta nebo novináře. Do vedení ČTÚ se mohl dostat už za Vladimíra Mlynáře v roli ministra informatiky. 

Do finále na vládě ale jméno kandidáta musí poslat ministr průmyslu. „Jan Mládek v tuto chvíli zvažuje kandidáta do Rady ČTÚ a své postoje diskutuje s odbornými a politickými partnery. Ve chvíli, kdy bude panovat shoda na konkrétním adeptovi, předložíme návrh vládě,“ komentuje aktuální situaci mluvčí ministerstva František Kotrba.

TVCON 2018 Tip goNET

Podle informací ČTK je ve hře i prodloužení mandátu Dvořákovi, který má blízko k ČSSD. Údajnou kandidátkou za stejnou stranu je i bývalá předsedkyně vysílací rady, náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová. „Proti nominacím za ČSSD ale hraje loňské jmenování ředitele sekce digitální ekonomiky a ochrany spotřebitele ministerstva průmyslu a obchodu Jana Dubna, který je rovněž považován za kandidáta sociální demokracie,“ tvrdí agenturní zpráva.

Duben nahradil předsedu sdružení CZ.NIC Ondřeje Filipa, který se po roce působení v Radě svého mandátu vzdal. "Vzhledem k tomu, že i na evropské úrovni se nyní intenzivně řeší otázka síťové neutrality, chci se zaměřit na tuto problematiku, která je mi blízká,“ komentoval svůj odchod loni v září Filip. 

Našli jste v článku chybu?