Hlavní navigace

Ondřej Filip končí v Radě ČTÚ. Chce se věnovat práci v NIC

4. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČTÚ
Po roce fungování v obrozeném orgánu telekomunikačního regulátora se šéf CZ.NIC vrací zpět a chce se věnovat především situaci kolem internetové neutrality v Evropě.

Konec prázdnin uvolnil jedno křeslo v Radě ČTÚ. Na základě vlastního rozhodnutí odešel Ondřej Filip zpět do světa domén a internetu. Ve státních službách ale úplně nekončí. Dál se bude v poradním týmu vlády ohledně digitální agendy. 

"Vzhledem k tomu, že i na evropské úrovni se nyní intenzivně řeší otázka síťové neutrality, chci se zaměřit na tuto problematiku, která je mi blízká,“ komentuje svůj odchod Filip. 

O jeho nástupci bude muset rozhodnout vláda na základě návrhu ministra průmyslu. A ministerští úředníci už mohou pomalu řešit i dalšího nového kandidáta. Příští rok na jaře totiž končí mandát i bývalému předsedovi Pavlu Dvořákovi, který o svůj post přišel i díky kontroverznímu zrušením aukce frekvencí

cif 24 - early cena - média

Ondřej Filip do Rady nastoupil loni v červenci, kdy vystřídal Janou Fürstovou. Jeho cílem bylo pomoci novému předsedovi úřadu Jaromíru Novákovi vytvořit z ČTÚ moderního respektovaného regulátora.

Filip je zároveň členem organizace Multistakeholder Advisory Group (MAG), která je poradním orgánem generálního tajemníka OSN pro organizaci Internet Governance Fora od roku 2008. Loni v květnu byl do skupiny poradců znovu zvolen.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).