Hlavní navigace

Jitka Obzinová se na obrazovky nevrátí

10. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 8. 2009

Nová šéfka zpravodajství TV Prima Jitka Obzinová nebude následovat svého předchůdce ve funkci Pavla Zunu a na moderátorskou židli ve zpravodajství se už neposadí. Chce řídit zpravodajství tak, aby ji diváci nemuseli vidět. Bývalý šéfredaktor zpravodajství Pavel Zuna v době svého nástupu moderoval soutěžní show Ber nebo neber a pak usedl i před kameru společně se svou někdejší moderátorskou partnerkou Mirkou Čejkovou.

CIF23

Obzinová ale v rozhovoru pro magazín ONA DNES uvedla, že nemá potřebu vracet se před kameru, a že ji ani moderování zpráv nikdy moc nebavilo. Zní to sice paradoxně, ale vždycky mě do toho dotlačily okolnosti. Třeba nabídka jít moderovat Televizní noviny na Novu přišla v době, kdy šel syn do školy, a v tu chvíli to bylo hodně peněz za málo pracovního času. Nejsem typ exhibicionisty, který potřebuje, aby ho kamera snímala, navíc mi to přijde nezábavná práce. Musí ji dělat lidé, kteří mají nadání od Pána Boha, a to já nemám. U mě je to takový lepší průměr. Bylo by to zbytečné plýtvání energií. Raději budu dělat věci, o kterých vím, že mi jdou lépe, řekla Obzinová.

Nabídku šéfovat zpravodajství na Primě přijala, protože má ráda výzvy. Mohu ji nechat ležet, protože to nepotřebuji. Ve svém životě mám uklizeno, mám velmi příjemné a jisté místo (v Českém rozhlase – pozn. red.)s vynikajícím týmem, nebo mohu tu výzvu uchopit. Zvolila jsem druhou variantu, dodala.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).