Hlavní navigace

Jižní Čechy nenaladí multiplexy 1, 2 a 3. Vysílač Kleť má do 15:00 výluku

Jan Potůček

Výluka se netýká multiplexu 4, který rovněž vysílá z Kleti, ale ne z vysílače Českých Radiokomunikací, který dnes prochází pravidelnou údržbou

Doba čtení: 1 minuta

Devítihodinovou výluku dnes mají televizní multiplexy 1, 2 a 3 v jižních Čechách. Diváci, kteří byli zvyklí přijímat televizní signál z vysílače Kleť, televizi naladí až od 15. hodiny. Do té doby potrvá výluka televizního i rozhlasového vysílače Českých Radiokomunikací, která začala už v šest hodin ráno. „Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie,“ uvedl mediální zástupce ČRa Kamil Chalupa.

„Z vysílače Kleť nevysílá veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplex 3 s programem Prima Love, Jihočeská televize a Óčko,“ upřesnil Chalupa. „Dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9:00 do 15:00. Výluka se dotkne stanic Český rozhlas 1 – Radiožurnál na frekvenci 91,1 MHz, Frekvence 1 na frekvenci 94,1 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 102,9 MHz a v čase 9.00 až 11.00 hodin bude přerušeno vysílání ČRo České Budějovice na frekvenci 106,4 MHz,“ dodal.

Výluka se naopak nedotkne televizního multiplexu 4, který na Kleti provozuje konkurenční společnost Digital Broadcasting. Ta sice využívá stejnou lokalitu, ale vysílací anténu má umístěnu na rozhledně vzdálené několik desítek metrů od vysílače Českých Radiokomunikací.

Našli jste v článku chybu?