Hlavní navigace

Jižní Čechy zažívají digitalizační masáž z místních deníků

12. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 9. 2008

OPRAVENO Především díky deníkům z vydavatelství Vltava-Labe-Press zažívají obyvatelé jižních Čech doslova digitalizační masáž. Českobudějovický deník, Českokrumlovský deník i Táborský deník přinášejí každý den články o chystaném vypnutí analogového vysílání kanálu ČT 2 z vysílače Kleť a „zaručené“ informace jak na to, abyste o signál tohoto kanálu nepřišli. K problematice se vyjadřují představitelé České televize i běžní prodejci z tamních obchodů s elektronikou. Občas se objeví i bulvární titulek jako např. „Přechod na digitál pohltí část výplaty“. Ten dnes zvolil Českokrumlovský de­ník.

K TÉMATU: Aktuální termíny vypínání ČT 2 a spouštění veřejnoprávního multiplexu

KL22_nominace

Středočeské listy jsou zatím v informacích o přechodu na DVB-T střídmější. Bohužel se však objevují také informace zavádějící. Tak jako např. dnes u Pražského deníku, který informuje o ukončení analogového vysílání ČT 2 v hlavním městě. V něm se píše doslova toto: Už od 10. října by ovšem měl být signál Dvojky převeden do náhradní antény, 24. října pak ukončí analogová ČT 2 vysílání definitivně. Naši čtenáři však vědí, že k přechodu multiplexu A ze Žižkova na Strahov dojde již zítra.

Server DigiZone.cz přinese v pondělním článku informace pro ty, kteří brzo přijdou o signál analogové ČT 2.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.