Hlavní navigace

JOJ Cinema změní logo, slovenská skupina se dostala do sporu s Novou

21. 7. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

DOPLNĚNO STANOVISKO TV NOVA – „Obdrželi jsme předběžné opatření, na jehož základě měníme logo a postupujeme celou záležitost našim právníkům,“ řekl DigiZone.cz generální ředitel TV JOJ Marcel Grega.

Slovenská mediální skupina JOJ změní pravděpodobně již v následujících hodinách logo svého nového tematického kanálu JOJ Cinema. Důvodem je spor, do kterého se JOJ dostala s českou konkurenční skupinou Nova. Ta podle serveru Mediaboom.sk napadla logo stanice soudní cestou, protože použitou spirálou před názvem kanálu připomíná někdejší logo Novy. Obdrželi jsme předběžné opatření, na jehož základě měníme logo a postupujeme celou záležitost našim právníkům. Probíhající soudní spory nekomentujeme, sdělil serveru DigiZone.cz generální ředitel TV JOJ Marcel Grega.

NEPŘEHLÉDNĚTE: JOJ Cinemu přidává do nabídky další velký český operátor, Kellnerova O2

Nova se zajímá oficiálně o logo stanice proto, že JOJ Cinema vysílá nejen na slovenském, ale i českém území. Tady ji nabízejí významní telekomunikační hráči, konkrétně satelitní operátor Skylink a IPTV provider O2 Czech Republic. Zdroj z vedení JOJ Media House, který si přál zůstat v anonymitě, serveru DigiZone.cz naznačil, že skutečným předmětem sporu podle něho není logo stanice, ale samotný start nové televize, která může odvysílat atraktivní tituly dříve než Nova. S tímto názorem by korespondoval i další článek na Mediaboom.sk. Právě tento web však v minulosti přinesl exkluzivně několik novinek od slovenské televize JOJ, což by mohlo ukazovat i na jeho nepřímé propojení na tuto mediální skupinu.

cif 24 - early cena - média

ČTĚTE TAKÉ: JOJ Cinema odstartovala, podívejte se na zahájení vysílání

Mohu potvrdit, že soud vyhověl našemu návrhu na vydání předběžného opatření a zakázal používání loga zaměnitelného s logem zavedeného filmového kanálu Nova Cinema, sdělila DigiZone.cz dnes krátce před polednem mluvčí Novy Anna Suchá. JOJ Cinema je zařazena do základních nabídek operátorů, nikoliv však těch nejnižších. Satelitní služba Skylink například umístila tuto stanici do balíčku Mini. V průběhu měsíce srpna chce navíc propagovat program tím, že ho zpřístupní dočasně všem klientům, a to bez nutnosti hradit jakýkoliv poplatek či si ho jakkoliv aktivovat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).