Hlavní navigace

Josef Klíma, zakladatel pořadu Na vlastní oči, točí pro Reportéry ČT

29. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 7. 2010

Investigativní reportér Josef Klíma, jeden ze zakladatelů pořadu Na vlastní oči na televizi Nova, připravil reportáž pro Reportéry ČT na České televizi. Časosběrný dokument o dítěti, které se narodilo narkomance a je závislé na pervitinu, zařadí Reportéři ČT v pondělí 2. srpna od 21:40 hod. na programu ČT 1.

K TÉMATU: Nova definitivně ukončila projekt Na vlastní oči

Reportáž natočená na pomezí žánru sběrného dokumentu pokrývá období tři čtvrtě roku po narození holčičky. Protože matka narkomanka ve své roli selhává, musí ji zastoupit její otec, tedy dědeček dítěte. Začíná se o ně starat, aby nemuselo skončit v ústavu. Ukáže se ale, že je to úloha více než složitá – matka se sice pokouší vrátit do normálu, ale její závislost na droze je silnější, popisuje děj reportáže mluvčí ČT Ladislav Šticha.

ČTĚTE TAKÉ: Po Nově ruší investigativní reportéry také slovenská Markíza

Klíma do předloňského roku pracoval na Nově. Jakmile se česká nejsledovanější televize rozhodla zrušit pořad Na vlastní oči, oslovil jej s nabídkou spolupráce dramaturg a moderátor Reportérů ČT Marek Wollner. Odpověděl tehdy, že má spoustu jiných plánů, ale pokud by se objevil námět, který by ho extrémně zaujal, tak se ozve. To se podařilo na podzim loňského roku a redakce aktuální publicistiky ČT se s Josefem Klímou na spolupráci hladce domluvila, líčí mluvčí ČT.

Cloud23

NAPSALI JSME: Reportéři ČT nebudou spadat pod šéfa ČT 24 Romana Bradáče

Kromě České televize spolupracuje Josef Klíma také s televizí Public, pro kterou připravuje pravidelné rozhovory.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).