Hlavní navigace

Josef Matějka (Nextech Ventures): S Golemem VR bychom rádi expandovali do světa

30. 5. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jan Vaca, Internet Info
Kam své peníze investuje někdejší majitel e-shopu CZC.cz a proč věří virtuální realitě či technologiím internetu věcí? UVNITŘ: VIDEOROZHOVOR

„Zajímají mě technologie, mobily, elektroauta, virtuání realita, proto do těchto oblastí investuji,“ říká Josef Matějka, kterého donedávna český trh znal především jako zakladatele a majitele e-shopu CZC.cz. Po jeho prodeji se prostřednictvím firmy Nextech Ventures začal věnovat investicím do nadějných startupů.

Peníze vložil například do atrakce Golem VR, která v pražském hračkářství Hamleys uživatele provádí ve virtuální realitě starou Prahou. „S Golemem bychom rádi expandovali do dalších hračkáren Hamleys, ale i jinam do světa,“ říká Matějka.

TIP: S osobnostmi české e-commerce scény se můžete setkat na konferenci E-Business Forum 2018

Mezi jeho další investice patří mladá firma i-Smarties, která pracuje na projektu založeném na Bluetooth beaconech. „Je to z části sociální síť a z části marketingová platforma pro retailové podniky,“ popisuje projekt Matějka.

Co říká současnému stavu české e-commerce a probíhající konsolidaci e-shopů? Proč nevěří tomu, že virtuální realita pronikne do domácí zábavy? A jak by se u něj měly startupy ucházet o investici? Podívejte se na náš videorozhovor:

Josef Matějka - Nextech Ventures from Internet Info on Vimeo.

Rozhovory vznikají ve spolupráci s Asociací pro elektronickou komerci (APEK).

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Autor je od ledna 2018 ředitelem médií vydavatelství Internet Info. Předtím 6 let vedl zpravodajskou sekci portálu iDNES.cz, ještě předtím byl několik let reportérem celostátní redakce MF DNES. Občas si rád něco napíše.