Hlavní navigace

Josef Matějka (Nextech Ventures): S Golemem VR bychom rádi expandovali do světa

30. 5. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jan Vaca, Internet Info
Kam své peníze investuje někdejší majitel e-shopu CZC.cz a proč věří virtuální realitě či technologiím internetu věcí? UVNITŘ: VIDEOROZHOVOR

„Zajímají mě technologie, mobily, elektroauta, virtuání realita, proto do těchto oblastí investuji,“ říká Josef Matějka, kterého donedávna český trh znal především jako zakladatele a majitele e-shopu CZC.cz. Po jeho prodeji se prostřednictvím firmy Nextech Ventures začal věnovat investicím do nadějných startupů.

Peníze vložil například do atrakce Golem VR, která v pražském hračkářství Hamleys uživatele provádí ve virtuální realitě starou Prahou. „S Golemem bychom rádi expandovali do dalších hračkáren Hamleys, ale i jinam do světa,“ říká Matějka.

TIP: S osobnostmi české e-commerce scény se můžete setkat na konferenci E-Business Forum 2018

Mezi jeho další investice patří mladá firma i-Smarties, která pracuje na projektu založeném na Bluetooth beaconech. „Je to z části sociální síť a z části marketingová platforma pro retailové podniky,“ popisuje projekt Matějka.

Co říká současnému stavu české e-commerce a probíhající konsolidaci e-shopů? Proč nevěří tomu, že virtuální realita pronikne do domácí zábavy? A jak by se u něj měly startupy ucházet o investici? Podívejte se na náš videorozhovor:

ebf - tip do článku - debata

Josef Matějka - Nextech Ventures from Internet Info on Vimeo.

Rozhovory vznikají ve spolupráci s Asociací pro elektronickou komerci (APEK).

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Autor je od ledna 2018 ředitelem médií vydavatelství Internet Info. Předtím 6 let vedl zpravodajskou sekci portálu iDNES.cz, ještě předtím byl několik let reportérem celostátní redakce MF DNES. Občas si rád něco napíše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).