Hlavní navigace

JotForm.com vypnuto na žádost americké vládní agentury

Daniel Dočekal

„Americká vládní agentura“ byla důvodem výpadku www.jotform.com, uvádí v JotForm.com Suspended sami provozovatelé. Klasické „zabavení domény“ JotForm.com proběhlo bez uvedení důvodu a prostým zásahem registrátora (GoDaddy.com). Search Engine Journal v SOPA Version 2: JotForm Domain Seized Without Due Process zabavení domény komentuje slovy  tom, že SOPA sice přijata nebyla, ale v praxi je již uplatňována.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Americká vládní agentura“ byla důvodem výpadku www.jotform.com, uvádí v JotForm.com Suspended sami provozovatelé. Klasické „zabavení domény“ JotForm.com proběhlo bez uvedení důvodu a prostým zásahem registrátora (GoDaddy.com).

Search Engine Journal v SOPA Version 2: JotForm Domain Seized Without Due Process zabavení domény komentuje slovy  tom, že SOPA sice přijata nebyla, ale v praxi je již uplatňována.

JotForm je služba pro vytváření formulářů pro webové stránky a do hledáčku „tajných služeb“ se dostalo pravděpodobné kvůli obsahu, který někdo prostřednictvím služby vytvořil. Doména je zpět, JotForm ale stále neví, co bylo důvodem zabavení. Samotné zabavení proběhlo změnou DNS záznamů, bez jakéhokoliv předchozího vyrozumění.

Na Hacker News vyjadřuje provozovatel JetForm.com domněnku, že důvodem zabavení domény mohly být phishingové aktivity, které někdo prostřednictvím služby realizoval.