Hlavní navigace

Julian Assange čeká na otevření vazební cely

15. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Julian Assange se od londýnského soudu včera dočkal propuštění na kauci. Ve vazební cele ale ještě zůstává, protože zástupce švédských úřadů, které po něm vyhlásily mezinárodní pátrání, se proti propuštění na kauci odvolal. Zakladatel kontroverzního serveru WikiLeaks tak za mřížemi zůstane minimálně do dalšího jednání, které by mělo proběhnout do 48 hodin od odvolání. I zpoza mříží Julian Assange slovně zaútočil na společnosti Visa, MasterCard a PayPal, které podnikly kroky pro odříznutí…

Julian Assange se od londýnského soudu včera dočkal propuštění na kauci. Ve vazební cele ale ještě zůstává, protože zástupce švédských úřadů, které po něm vyhlásily mezinárodní pátrání, se proti propuštění na kauci odvolal. Zakladatel kontroverzního serveru WikiLeaks tak za mřížemi zůstane minimálně do dalšího jednání, které by mělo proběhnout do 48 hodin od odvolání.

I zpoza mříží
Julian Assange slovně zaútočil na společnosti Visa, MasterCard a PayPal, které podnikly kroky pro odříznutí WikiLeaks od finančních příspěvků ze strany široké veřejnosti, mezi níž má WikiLeaks řadu zastánců. Julian Assange uvedl, že se alespoň nyní ví, že prý tyto firmy jsou nástroji amerických politiků.

Zdroj: Daily Mail

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).