Hlavní navigace

Názory k článku Junior Internet 2001

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 3. 2001 13:02

  tomashr (neregistrovaný)
  Tak jsem si otevrel ocenenou stranku albatrosu a jen jsem ziral. Ac jsem zkuseny uzivatel internetu, totalne jsem nebyl schopen se na strance orientovat. V rubrice eKnihy, o ktere je v clanku rec neni vubec nic, nasel jsem tam jen zminku, ze po vanocich budou Stare povesti ceske, bohuzel neni uvedeno po kterych... Pokud ma tohle byt ukazkovy projekt pro mladez, tak uz asi nicemu nerozumim...
 • 13. 3. 2001 13:44

  Jirka Peterka ml. (neregistrovaný)
  Albatros nebyl jedním z oceněných serverů. Nominační soutěže byly určeny pouze dětem do 15 let. Děti se přes ně dostaly na konferenci a na té byly poté předvedeny různé zajímavé projekty, které pro ně přichystali dospělí. Mezi ty patřil Albatros s projektem e-knih, který v březnu rozjíždí. Jinak souhlasím, že stránky Albatrosu přehledností nijak nevynikají.
 • 17. 3. 2001 20:48

  Marketa Novakova (neregistrovaný)
  Je dobře, že jsou takové aktivity jako Junior Internet.
  Děti a mladí, kteří do konference poslali své příspěvky a byli pozváni, získali neocenitelné zkušenosti. Nejde tu jen o to, že si mohli porovnat výsledky své práce s pracemi svých vrstevníků z celé republiky. Za důležité považuji také to, že si někdo všiml jejich zajímavých projektů a patřičně je ocenil. Takové děvče nebo kluk se ve svém okolí málokdy dočká povzbuzení, uznání a pochvaly. Je známo, že nikdo není ve své vlasti prorokem. Okolí je zvyklé na jejich zajímavé nápady a bere je jako něco samozřejmého. Teprve tehdy, když se o ně začnou zajímat cizí lidé, projekty se objeví na Internetu, o konferenci napíší noviny nebo dítě přiveze nějakou hodnotnou výhru, začnou se doma o něj doopravdy zajímat. Mladí na konferenci získají také spoustu kontaktů, není výjimkou, že se domluví dva, každý z jiného konce republiky, a zkusí udělat spolu pomocí Internetu nějaký zajímavý projekt.
  Na druhé straně by ale všichni tito šikovní mladí lidé měli umět ocenit práci těch, kteří jim umožnili získat jejich velké osobní vítězství ve světě Internetu. Ať už to, že k němu vůbec mají umožněn přístup, což ještě stále není všude samozřejmost, nebo taky práci rodičů, případně sourozenců, kteří se o ně starají po hmotné stránce a vytvářejí vhodné podmínky pro jejich práci.
  Markéta Nováková