Hlavní navigace

justdelete.me se hodí, když se chcete smazat

25. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Smazat či zrušit online účty a identity není vůbec žádná legrace. Většina online služeb se tomu bráni zuby nehty. justdelete.me poradí

Dobrý nápad najdete na justdelete.me – odkazy na rušení účtů v řadě služeb, ať už jde o sociální sítě a média, e-maily, komunikační pomůcky a další služby. Stačí najít službu, ve které chcete přestat existovat, a kliknout na odkaz. Přivede vás přímo na místo, kde „můžete“ zrušit svůj účet. A ještě se, podle barvy pod odkazem, můžete připravit na to, jak jednoduché či složité to asi bude.

Zrušit či smazat online účty často není vůbec žádná legrace. Je s podivem, jak hodně možnost smazat účet schovávají ve většině online služeb. A co všechno dělají pro to, aby účet nebyl snadno smazatelný. V řadě případů se dočkáte několika dnů až týdnů, které smazání bude trvat (to abyste si to mohli rozmyslet). V řadě případů odkaz na smazání účtu budete na samotné službě obtížně hledat.

Rekordmanem v neochotě smazat vaše data může být například Klout – ten si vyhrazuje až 180 dní na odstranění informací o vás. Absurditou roku můžete nazvat to, že rušení účtu u Amazon.com vyžaduje poslání žádosti e-mailem. Ale není to zdaleka jenom Amazon, kdo se tímto způsobem snaží odchod znepříjemnit až znemožnit. V řadě dalších služeb budete muset posílat žádost uživatelské podpoře. Nebo třeba odpovídat na otravné dotazníky.

ebf - partner 1

A někde narazíte i na originální řešení v podobě přístupu „když váš účet nebudete nějakou dobu používat, smažeme ho sami“. A někde se dozvíte, že účty se smazat prostě nedají (což by měl být například WordPress.com kde vám při neaktivitě pouze zruší vaše blogy, ale účet je skutečně na věčné časy).

A co ještě dodat? Samozřejmě obvyklé varování – s tím mazáním to stejně nikdy nebude až tak vážné. Věřit tomu, že skutečně smazali nenávratně vaše data a informace, samozřejmě můžete. Ale moc na to sázet nejde. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).