Hlavní navigace

K neodvysílání Show Jana Krause se vyjádřila i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání

Jan Brychta

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se ohradila proti tvrzení televize Prima, která „zaštítila své rozhodnutí neodvysílat pořad Show Jana Krause odkazem na riziko sankce ze strany Rady“.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost FTV Prima by měl jako zkušený provozovatel znát právní výklad Rady v souvislosti s povinností dodržovat zásady objektivity a vyváženosti, píše se v tiskové zprávě RRTV. Pořad Show Jana Krause již byl v minulosti na základě diváckých stížností posuzován z hlediska pravidel pro objektivní a vyvážené informování, když v průběhu prezidentských voleb v roce 2013 v rámci tohoto pořadu hosté Jana Krause vyjádřili přímou podporu prezidentskému kandidátovi Karlu Schwarzenbergovi.

Rada tehdy konstatovala, že na zábavní pořad, který je zcela principiálně prostoupen subjektivními názory a hodnotícími komentáři, ze zákona nelze uplatňovat požadavky na objektivitu. Prima tak podle Rady rozhodně nemůže argumentovat jakousi nejistotou či právní neurčitostí a její vyjádření je nutno chápat jako alibistické a účelové. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se ve vyjádření distancuje od snahy provozovatele hledat viníka svého postupu na straně regulátora.

Našli jste v článku chybu?