Hlavní navigace

Miroslav Kalousek navrhuje RRTV začlenit pod ministerstvo kultury

13. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 3. 2012

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) by mohla být v budoucnu začleněna do struktur ministerstva kultury. Dnes o tom píší Hospodářské noviny. Jde o návrh současného ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Ten podle listu předpokládá, že by ušetřil ročně asi čtyřicet milionů korun. Zástupcům kontrolního orgánu se to ale pochopitelně nelíbí.

Z ARCHIVU: Bývalý ředitel Primy chce zrušit RRTV a zestátnit ČT

Ztratili bychom punc nezávislosti. V Evropě se něco podobného stalo zatím jen jednou a bylo z toho poměrně velké pozdvižení. Velmi teoreticky by se dalo říct, že by pak hrozila politicky motivovaná kontrola televizního a rozhlasového vysílání, vyjádřila znepokojení nad ministrovým nápadem předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová. Podle ní dokonce hrozí, že by Česko bylo vyloučeno z platformy regulátorů. Případných negativ plynoucích z tohoto kroku se obává například i mediální expert Walter Bartoš.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Konec hlasité televizní reklamy v Česku: opravdová snaha, nebo jen populismus?

Z nezávislého orgánu, který funguje, by byl v podstatě přílepek ministerstva kultury, uvedl Bartoš pro Hospodářské noviny a dodal: Navíc si myslím, že tím v podstatě nic neušetříte, maximálně pár desítek milionů. To je směšná částka. Radek Ležatka z tiskového centra ministerstva financí však ubezpečuje, že jde prozatím pouze o návrh. Máme 35 zaměstnanců, všechny potřebujeme. Nedovedu si představit, jak by je nahradili třeba lidi z mediálního odboru ministerstva kultury, obává se předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.