Hlavní navigace

Státní informační kampaň k digitalizaci doplní web pro zdravotně postižené

3. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 6. 2009

Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR spolu s občanským sdružením Trianon Čechy spustila v rámci informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání speciální webové stránky pro zdravotně postižené. Informoval o tom mluvčí projektu digitalizace Rostislav Starý.

Na adrese www.ozp-digitalne.cz naleznou zdravotně postižení diváci informace k přechodu na digitální televizní vysílání. Stránky jsou vybavené speciálním čtecím modulem a splňují důležitá pravidla pro tvorbu webu pro slabozraké,“ uvedl v tiskové zprávě Starý. Jak dodal, specifické aktivity cílené na zdravotně postižené občany jsou součástí komplexní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání již od počátku roku. "Patří mezi ně především speciální semináře, informační střediska nebo proškolování samotných osob se zdravotním postižením na školitele pro tuto cílovou skupinu.

MM socky3

TISKOVÁ ZPRÁVA NA DIGITÁLNĚ.TV: Spuštěn speciální web k digitalizaci pro zdravotně postižené

Na informační kampani participuje občanské sdružení Trianon Čechy. Poznatky ze seminářů a z četných diskusí se zdravotně postiženými občany jsou využity pro založení informačních středisek, kam si mohou v určenou dobu přijít set-top-boxy prohlédnout, vyzkoušet jejich zapojení a zeptat se na nejasnosti ohledně přechodu na digitální televizní vysílání. První z takových center pro Prahu bylo zřízeno v Centru služeb pro zdravotně postižené ve Zborovské ulici na Praze 5. „Za měsíc duben a květen toto středisko navštívilo celkem 62 osob,“ uvedl Ing. Stanislav Slamiak, vedoucí Centra a zodpovědný za chod informačního střediska.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.