Hlavní navigace

Kanál NIT, který vysílal na satelitu zdarma nejnovější americké filmy, přišel o licenci

11. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Moldavská televize NIT z Moldávie byla oblíbená také u českých satelitních diváků, kteří preferovali nekódovaný příjem. O licenci přišla kvůli nevyváženému zpravodajství.

Moldavský kanál NIT, který vysílal nekódovaně prostřednictvím satelitní pozice 1 stupeň západně, družice Thor, přišel o licenci. O tomto kroku informovala sama televize prostřednictvím svých webových stránek. Program bylo možné sledovat bez problémů také v České republice a na Slovensku. Na stejné satelitní pozici své programy šíří služby freeSAT by UPC Direct a Digi TV.

ICTZ23

K TÉMATU: Moldavská nekódovaná televize NIT vysílá nejnovější americké trháky

Do paměti českých diváků se tato stanice mohla zapsat zejména tím, že velice krátce po uvedení v kinech se v jejím vysílání objevovaly nejnovější americké snímky. Server DigiZone.cz upozornil na existenci této stanice již koncem roku 2010. V jeho vysílání se tehdy objevil film Zatím spolu, zatím živi, a to pouze čtvrt roku po své premiéře. Televize o licenci ale nepřišla paradoxně z důvodu, že očividně nectila autorská práva a smlouvy, ale kvůli tomu, že ji tamní regulační orgán obvinil z dlouhodobého podávání nevyvážených informací a poskytování manipulativního zpravodajství.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.